Josip Hrženjak zabio za ključno slavlje Jelačića u Vukovini, dva komada Ivana Kaurina za sva tri boda Mraclina u Lekeniku

29.05.2023. / Damir Žbulj

Bliži nam se i kraj sezone u 4. NL Središte Podskupina B, a u pretposljednjem kolu slavili su Mraclin na gostovanju u Lekeniku te Jelačić pred svojim navijačima u Vukovini! Gradići su minimalno poraženi kod četvrtoplasirane Moslavine...

U Vukovini je čovjek odluke bio Josip Hrženjak, koji je mrežu Croatije iz Hrastja zatresao već u 15. minuti dvoboja. Jelačić je tako kapitalizirao svoju bolju igru iz prvog poluvremena te je na kraju s 1:0 zasluženo uzeo sva tri boda, a ovim slavljem je osigurao i ostanak u ovom rangu natjecanja!

U prvih 11 bili su Davor Sakač, Marko Rovišan, Ivan Landeka, Mateo Maslač, Josip Hrženjak, Bruno Augustić, kapetan Mateo Nikić, Juraj Ivanković, Fran Milatović, Josip Matić i Miron Memić. Petar Krasnić je dobio pola sata, dok je umjesto strijelca Hrženjaka desetak minuta prije kraja ušao Jakov Karaula.

"Čestitamo našim seniorima i njihovom treneru, koji su ovom pobjedom osigurali ostanak u 4. NL! Bila je ovo uzbudljiva sezona puna uspona i padova, ali vrijedilo je svake sekunde! Idemo dalje," poruka je kluba iz Vukovine!

Mraclin je u Lekeniku do prednosti stigao već u šestoj minuti preko Ivana Kaurina, koji se u junaka ovog dvoboja prometnuo zahvaljujući još jednim zgoditkom u 36. minuti!

Domaći su pola sata prije kraja smanjili zaostatak, pogodio je Klečić, ali su Mraclinci sačuvali tih 2:1 do kraja susreta.

U početnoj postavi bili su Patrik Crnolatec, David Marjanović, Slavko Vidović, Josip Domitrović, Antonio Dadović, Petar Milatović, Igor Hajduk, Karlo Klarić, Bruno Dandić, Ante Radoš i Ivan Kaurin. U finišu prvog dijela je umjesto Marjanovića ušao Dejan Debijađi, a pola sata je dobio i Vjeko Lučić.

Gradići su u Kutini izgubili 1:0, golom Sandra Škurle u finišu prvog poluvremena. Za Gradiće su ovu utakmicu odigrali Božurić, Cindrić, David Posavec, Rajič, Patrik Posavec, Preradović, Godinić, Vojnić, Fridrih, Cerovski i Šuman.

Završnica sezone na rasporedu je u subotu, 3. lipnja, u 18 sati. Gradići igraju doma s Lekenikom, u Mraclin stiže Rugvica Sava, dok će Jelačić gostovati u Topuskom.