Klas i Meštrica poraženi, u nedjelju okršaj Turopoljca i Lukavca, doma igraju i Jelačić, Lomnica i Polet

01.09.2024. / Damir Žbulj

Premier liga NSZŽ već je dogurala do trećeg kola, a naši klubovi su na otvaranju upisali dva poraza, Klas na gostovanju kod Kloštra te Meštrica doma od Sutle Laduč...

Imala je Meštrica rano vodstvo, već u drugoj minuti je poentirao Bruno Augustić, ali su gosti preko Lučića samo desetak minuta kasnije došli do izjednačenja. Pogodak odluke pao je u finišu prvog dijela, a za konačnih 1:2 zabio je Zendeli, desetak minuta prije odlaska na predah. Za ekipu iz Gornje Lomnice su igrali Ivan Mihalinčić, Dominik Ledinski, Goran Mihalinčić, Todor Kocev, Marin Tuka, Tomislav Janječić, Domagoj Knežević, Domagoj Koprivčić, Bruno Augustić, Robert Pisačić, Lovre Kešina te Bruno Vrban, Mateo Janječić i Žan Karlo Halabarec.

Klas je na gostovanju kod Kloštra poražen s minimalnih 1:0, a jedini gol zabio je Ivan Marković u 68. minuti iz kaznenog udarca. Za momčad iz Mičevca igrali su Ivan Petrović, Matija Šaban, Filip Nikola Petir, Marijo Tadić, Fran Matić, Bruno Županić, Leon Derbuc, Leon Celčić, Dario Zirdum, David Marković, Matija Grdelj te Egon Kruezi, koji je umjesto Matića ušao već u 35. minuti, na startu nastavka zaigrao je i Ivan Galić, a priliku su dobili i Matija Komljenović i Luka Kovačić.

Nedjelja donosi nova uzbuđenja, a najzanimljivije će biti u Kučama, gdje kod Turopoljca od 17.30 sati gostuje Lukavec. Jelačić u istom terminu igra u Vukovini protiv Zrinskog, u Buševec stiže Vatrogasac iz Zdenaca Brdovečkih, a Lomnica igra također doma, protiv NK Mladost Kraj Donji.