Krpečanec i Tomislav Janječić donijeli slavlje Meštrici, Lomnica izgubila u Laduču, Polet bez bodova u Drenju, Klas 'popio' šest komada od Inkera

17.09.2023. / Damir Žbulj

Nogometaši Meštrice upisali su na svom travnjaku i drugu ovosezonsku pobjedu, nakon što su s 2:1 uspjeli svladati Vatrogasac iz Zdenaca Brdovečkih.

Ivan Krpečanec je osigurao vodstvo domaćima nakon pola sata igre, ali je Šekrst iz kaznenog udarca ekspresno izjednačio. Za slavlje u Gornjoj Lomnici se pobrinuo Tomislav Janječić, desetak minuta prije kraja dvoboja.

Za Meštricu su od prve minute krenuli Ivan Mihalinčić, Noa Prosenjak Ivan Krpečanec, Mari Tuka, Dan Kovačević, Tomislav Janječić, Robert Pisačić, Krešimir Košutić, Goran Mihalinčić, Nikola Šebek i Marko Ćevid. U drugom dijelu ušli su i Karavla, Granić, Krajina i Puljiz, u samoj završnici.

Novi trener Vatrogasca je Slaven Batovanja, bivši trener Lukavca, ali će on momčad preuzeti u ponedjeljak.

Lomnica je drugi poraz upisala u derbiju kod Sutle Laduč, koja je u prvih 25 minuta stigla do dva pogotka prednosti, preko Kartela i Kunjasa. Ivan Havliček je u završnici prvog dijela smanjio gostujući zaostatak, ali je Banovac početkom nastavka ponovno domaćima osigurao dva razlike. Brzinski je Hrvoje Skupnjak vratio neizvjesnost, ali je Lomnica u 56. minuti ostala bez isključenog Dijaneževića i nakon toga je bilo teško vratiti se u utakmicu. Ostalo je 3:2, a ekipa Štefa Deverića je izgubila korak za vrhom ljestvice.

U prvih 11 bili su David Žugaj, Hrvoje Skupnjak, Leon Gavranović, Josip Grdenić, Kristian Arbanas, Ivan Havliček, Josip Ćurić, Leonardo Mostarlić, Josip Delić, Petar Gudelj i Domagoj Šoštarec. Na početku nastavka ušao je Dijanežević, a priliku su dobili i Teo Beg i mladi Stjepan Deverić.

Legendarni zaprešićki Inker vraća se polako, ali sigurno na stare staze slave, a svoj maksimalan učinak zadržao je i nakon gostovanja u Mičevcu, gdje je Klasu utrpao šest komada. Filip Soldo je bio dvostruki strijelac za momčad pod vodstvom Tomislava Gondžića, dok su u 6:0 'demontaži' jednom precizni bili i Vidak, Šinko, Antolić i Jakovina.

U početnoj postavi trenera Miokovića bili su Petrović, Petir, Lovretić, Babić, Galić, Komljenović, Celčić, Caganić, Janić, Jambrišak i Gredelj, a u drugom dijelu na teren je poslao još i Matića, Antunovića, Šteku i Šabana.

Polet je minimalno je poražen na gostovanju kod Save u Drenju Brdovečkom, a jedini gol na utakmici zabio je Branko Španjol, pola sata prije kraja. Ekipa iz Buševca je u otvaranju dvoboja propustila realizirati penal, a posljednjih 15-ak minuta igrala bez isključenog Matkovića, koji je zaradio drugu javnu opomenu...

Od prve minute su krenuli Petrac, Đuretić, Banić, Dejanović, Matković, Šestak, Jušić, Ivkić, Zagorec, Ribarić i Leonardo Janječić, a Dejan Debijađi je u drugom dijelu priliku dao i Župetiću i Povoljnjaku.

U nedjelju od 17 sati u Obrezini se igra derbi Mladosti i Kupe iz Pokupskog, dok će u istom terminu u Kučama Turopoljac dočekati Slogu iz Križa.