Kučani i dalje predvode JŽNL: Turopoljac u sjajnom derbiju svladao obrezinsku Mladost, Lomnica Štefa Deverića nadigrala Polet

11.10.2021. / Damir Žbulj

U sjajnom turopoljskom derbiju u Kučama, unatoč hladnim i kišovitim vremenskim uvjetima, domaćin je s 3:2 uspio dobiti obrezinsku Mladost. Iako je domaćin golovima dvostrukog strijelca Josipa Mlinarića i Stjepana Martinića imao ogromnu prednosti, Mladostaši su preko Ivana Hercigonje u posljednjih 15-ak minuta smanjili zaostatak i zaprijetili slavlju Turopoljca.

Na kraju Turopoljac zasluženo dolazi do sva tri boda i vraća se na vrh ljestvice.

NK TUROPOLJAC KUČE: Mario Zagorac, Stjepan Martinić, Dario Iličić, Tomislav Šutalo (Petar Kovačić 80'), Matija Čaić (Mijo Jandriš 68'), Mislav Čunčić, Tomislav Horvat, Josip Mlinarić (Ivan Domić 88'), Ivan Markulin (Leon Jaki 46'), Adrian Perić, Ivan Šestok.

NK MLADOST OBREZINA: Mislav Miklec, Bruno Ivančić, Franko Perić, Domagoj Bedeković (Franjo Periša 46'), Marko Ivančić, Alan Pejak (Mario Stažić 76'), Mario Kos, Dario Sudec, Ivan Hercigonja, Ivan Hren, Andrej Jelić (Martin Berek 12' / Nikola Grdić 46').

Naftaš je također na 22 boda, a ekipa iz Ivanića je u devetom kolu s 4:1 nadigrala Kupu. Počasni gol za momčad iz Pokupskog je u završnici postigao Josip Brajković.

Bregana ima 19 bodova i upravo je to iduće gostovanje Turopoljca, u nedjelju u 10 sati igrat će se debi za vrh ljestvice.

Turopoljski okršaj imali smo i u Lomnici, gdje je gostovao Polet iz Buševca. Domaćin je sve riješio u prvom poluvremenu, Goran Mihovljanec je zabio već u četvrtoj minuti, a na konačnih 2:0 postavio je isti igrač neposredno prije odlaska na predah.

Ekipi Štefa Deverića ovo je peta pobjeda sezone i nalazi se na sjajnom petom mjestu sa 16 osvojenih bodova. U idućem kolu Lomničane čeka veliki dvoboj u Obrezini protiv Mladosti. Polet je u sredini ljestvice, a u nedjelju će u Buševcu igrati protiv Vatrogasca iz Zdenaca Brdovečkih.

NK LOMNICA: Josip Pogledić, Filip Gršić, Marko Dijanežević, Kristian Arbanas, Luka Mandura, Josip Ćurić, Leonardo Mostarlić (Vid Belčić 88'), Ivan Drmić (Hrvoje Skupnjak 75'), Luka Bubalo, Zvonimir Čizmadija, Goran Mihovljanec (Marko Cindrić 90').

NK POLET BUŠEVEC: Jurica Kompes, Damir Baćan, Marko Tičarić (Tomislav Janušić 80'), Leonardo Janječić, Marko Župetić, Zvonimir Matušin, Bruno Jušić, Matej Janušić (Ivica Sučić 46'), Ivan Zagorec (Ivan Vinko Resner 86'), Mario Stuparić, Matej Radovanović (Marijo Pejak 46').

Ban Jelačić je u Jastrebarskom kod Jaske Vinogradara imao dva pogotka prednosti, ali je na kraju osvojio samo bod.

Josip Miletić i Miron Memić su od 13. do 17. minute zatresli mrežu domaćina, koji su se vratili u utakmicu iz penala dosuđenog u finišu prvog dijela. Vračević je svladao Sakača.

Momčad Stefana Rajića je bila u vodstvu sve do 84. minute, kad Ćejvanović pogađa za konačnih 2:2. Obje ekipe su završnih desetak minuta igrale s desetoricom na travnjaku, nakon isključenja Martina Borkovića i Josipa Matića.

NK BAN JELAČIĆ VUKOVINA: Davor Sakač, Marko Rovišan (Filip Harambašić 55'), Petar Krasnić, Miron Memić (Patrik Nezirović 79'), Mateo Nikić, Josip Miletić (Jakov Karaula 79'), Mateo Maslač, Josip Matić, Jurica Čumpek, Antoni Prizmić, Filip Zagorec.

Klub iz Vukovine izgubio je korak s vodećima, ali prilika za novo slavlje bit će u subotu doma protiv Zrinskog, koji je u ovom kolu s 5:1 deklasirao Klas iz Mičevca. Bio je to susret u kojem su gosti imali dosta prigovora na suđenje, a zbog toga je i udaljen s klupe predstavnik kluba Tomislav Klišenić. Jedini gol za momčad Dragana Karanovića zabio je Branko Janić u 85. minuti, kad je sve već bilo odlučeno.

Prvu pobjedu Klas će pokušati izboriti u subotu od 16.30 sati, kad u goste stiže Rakov Potok. U istoj situaciji je i Kupa, koja u nedjelju igra kod Dinama u Jakovlju.