Kupa ponovno na vrhu, Mladost u Obrezini bolja od Vatrogasca, gostujuće slavlje Dinamo-Hidrela

04.04.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Kupe s 3:0 su svladali vrbovečku Dubravu pa su nakon 0:0 remija Meštrice kod Lonje ponovno preuzeli vrh ljestvice 1. ŽNL Istok.

Ivan Šandor zabio je načeo je goste već u desetoj minuti, na samom početku nastavka Jurica Ruklić povećao je prednost, a konačni rezultat postavio je Kristijan Blažinčić u 77. minuti susreta.

Domaći su u 35. minuti propustili realizirati kazneni udarac, ali to nije utjecalo na uvjerljivo slavlje.

NK KUPA POKUPSKO: Dubravko Kušević, Marijan Petković (Davor Belečić 79'), Ivan Kostadin (Gabrijel Zlodi 79'), Ivan Šestak (Tihomir Sečenj 64'), Mihael Vranešić, Ivica Petković, Stjepan Poturica (Robert Bašić 73'), Jurica Ruklić, Ivan Šandor, Josip Brajković, Leon Klasnić (Kristijan Blažinčić 60').

Derbi su u Obrezini igrali Mladost i Vatrogasac, a domaćin je stigao do važne pobjede.

Marijo jTadić e pogodio mrežu gostiju iz Kobilića već u drugoj minuti, a odlučujuću prednost osigurao je Mladostašima autogol Čavara u 68. minuti. Nekoliko minuta prije kraja Marko Novak je smanjio zaostatak, ali Vatrogasci se u preostalom vremenu nisu uspjeli u potpunosti vratiti u utakmicu.

NK MLADOST OBREZINA: Mislav Miklec, Martin Stanušić, Marko Šorša, Marijo Tadić, Bruno Ivančić, Adis Smajić, Marko Ivančić, Franjo Periša (Nemanja Rajičević 90')Alan Pejak (Marko Kadoić 66'), Dario Selihar (Tomislav Lacković 86'), Filip Zrnčić (Mislav Havidić 84').

NK VATROGASAC (K): Matia Caput, Josip Šošić, Vjekoslav Čavar, Ivan Antunović, Selver Muhić, Ivan Kontić, Antonio Ivkić, Ivan Landeka (Josip Grilec 75'), Josip Batinić (Marko Novak 27'), Damir Matković, Toni Štefner (Mate Vuković 75').

Dinamo-Hidrel je uspješno prošao gostovanje kod Zvekovca, golovima Tomislava Jakovljevića iz penala u 34. minuti i Martina Žugaja u samoj završnici prvog dijela.

NK DINAMO HIDREL: Mario Zagorac (Ivan Šimić 88'), Petar Sudar, Tomislav Jakovljević, Martin Žugaj (Ivan Nikolić 88'), Filip Đuksi, Ivan Balenović, Robert Zorić, Nikola Kuzmić, Petar Vukadin, Leo Hladni, Filip Čurla.

Posavec je ostao neporažen kod Ostrne, završilo je bez golova.