Lomnica i Štef Deverić velikim slavljem uhvatili priključak s liderima JŽNL-a: U idućem kolu igra se turopoljski derbi u Kučama

25.10.2021. / Damir Žbulj

U derbiju 11. kola Jedinstvene županijske nogometne lige Lomnica je na svom travnjaku i pred svojim navijačima odigrala još jednu sjajnu utakmicu te je s 3:0 nadigrala Breganu, ekipu koja u prvih deset nastupa nije imala niti jedan poraz.

Momčad pod vodstvom legendarnog Štefa Deverića sjajno je otvorila susret i već u 17. minuti došla do prednosti. Gostujući vratar Milaković napravio je izvan svog kaznenog prostora prekršaj za isključenje, a Luka Mandura je fenomenalno pogodio iz 'slobodnjaka' s 20-ak metara.

Domaćin je u prvom dijelu stvorio još nekoliko sjajnih akcija, iako je samo Josip Grdenić propustio dvije velike prilike, Lomnica je u nastavku iskoristila brojčanu nadmoć.

Za povećanje prednosti zaslužan je Filip Gršić, koji je prekrasnim pogotkom u 57. minuti iskoristio asistenciju Ivana Drmića.

Gršić je tri minute kasnije svojim drugim zgoditkom dovršio posao i postavio na konačnih 3:0.

Pred više od 150 gledatelja nije se ova utakmica niti tada primirila, ali dobre šanse na obje strane terena nisu iskorištene. Istaknuo se i vratar Lomnice Josip Pogledić, koji je imao nekoliko zapaženih intervencija.

Ovo je osma uzastopna utakmica Lomnice bez poraza, a u idućem kolu u Kučama se igra veliki derbi s Turopoljcem, koji je trenutno na drugoj poziciji s 25 bodova, jednim manje od vodećeg Naftaša.

Devrićeva ekipa je osmu uzastopnu utakmicu bez poraza, a ove sezone je već ostvarila čak sedam pobjeda i s 22 osvojena boda nalazi se na fenomenalnom petom mjestu ljestvice Jedinstvene županijske nogometne lige.