'Ludnica' s osam golova u Lukavcu: Jelačić u finišu izborio raspucavanje, domaćin ipak slavio

06.03.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Lukavca izborili su četvrtfinale Kupa grada Velike Gorice pobjedom nad Banom Jelačićem iz Vukovine, nakon raspucavanja s bijele točke.

U regularnom vremenu ovog uzbudljivog dvoboja palo je osam pogodaka, a gosti iz Vukovine su jedanaesterce izborili u 90. minuti, golom Josipa Matića.

Lukavec je pogotkom Hrvoja Humeljaka i autogolom Mihanovića do 12. minute imao 2:0, ali je Jelačić do poluvremena napravio preokret. Zaostatak je smanjio Filip Harambašić u 15. minuti, Ivan Smok je iz kaznenog udaraca na isteku prvih pola sata izjednačio, a pet minuta prije odmora je Marko Rovišan osigurao vodstvo gostiju.

Mreže su mirovale do završnih desetak minuta, a onda je krenula 'ludnica'...

Marko Cimeša zabija za 3:3, Humeljak nekoliko napada kasnije svojim drugim zgoditkom prednost vraća na stranu Lukavca, no, ekipa Slavena Batovanje do konačnog slavlja je stigla tek poslije raspucavanja, koje je završilo 4:3. Junak je bio vratar Nino Martin Luter, koji je 'skinuo' tri suparnička penala.

Emotivno je bilo i prije samog početka, jer su se okupljeni minutom šutnje oprostili od prerano preminulih Davora Štubana, dugogodišnjeg tajnika Zajednice sportskih udruga Velike Gorice, ali i od Cice Kranjčara, legendarnog 'plavog devet' zagrebačkog Dinama, trenera, izbornika i velikana hrvatskog nogometa.

U nedjelju će od 15 sati dvoboj osmine finala u Obrezini igrati Mladost i Polet iz Buševca, dok će u istom terminu Posavec i Gradići igrati četvrtzavršnicu.