Lukavec izvukao vrijedan remi na kraju jesenskog dijela sezone, Kurilovčani ispustili vodstvo i bodove u Vrbovcu

27.11.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Lukavca pozitivno su zaključili prvi dio svoje trećeligaške sezone, domaćim 0:0 remijem s HAŠK-om na kurilovečkom Udarniku.

Požrtvovna i borbena partija nagrađena je jednim, ali vrijednim bodom, koji će puno značiti i u proljetnom nastavku sezone.

Što zbog problema s ozljedama, što zbog izostanaka, trener Slaven Batovanja imao je na raspolaganju ograničeni kadar, no, hrabrom i pametnom igrom Lukavec je ipak onemogućio gostima da dođe do slavlja.

Na vratima je od prve minute bio Stjepan Sučić, cijelu utakmicu odradili su još i Marko Grdenić, Roko Ivezić, Karlo Althaller, Petar Gudelj, Antonio Šiprak, Ivan Krpečanec, Mario Meter, Matija Ezgeta i Dino Konjevod, dok je umjesto Alberta Valentinčića, pet minuta prije kraja, ušao Hrvoje Cvetko.

Nogometaše Lukavca sada očekuje zimska pauza, ali klupsku Upravu očekuju intenzivni tjedni prije proljetnog nastavka natjecanja u 3. HNL Središte.

Kurilovčani su imali prednost na poluvremenu dvoboja u Vrbovcu, strijelac je u finišu prvog dijela bio Kristian Popović.

Međutim, domaćin je u nastavku stigao do preokreta.

Tek što se krenulo s centra pogađa Josip Slišković, igrač koji je ušao s klupe.

Pola sata prije kraja za konačnih 2:1 zabija Josip Colarić, još jedan 'džoker s klupe' Vrbovca.

U početnoj postavi bili su Leon Išek, Tomislav Grdenić, Kristian Popović, Matej Resler, Niko Tolj, Đevad Selman, Antonio Bakula, Ivan Knežić, Marko Kušec, Stjepan Završki i Ante Radoš, dok su u nastavku priliku još dobili Matija Bukvašević, Marko Zubak, Mateo Beganović i Filip Župetić.

Ekipa Senada Harambašića je prvi dio sezone zaključila na 12. poziciji s 21 osvojenim bodom. Ovo je Kurilovcu bio šesti poraz, uz isto toliko neodlučenih ishoda i pet pobjeda.

Lukavec je skupio 15 bodova, četiri puta je slavio, tri puta remizirao i deset puta izgubio.