Lukavec kod Turopoljca uzeo prvi bod, Lomnica u nastavku slomila otpor 'fenjeraša', Jelačić više nije maksimalan

02.09.2024. / Damir Žbulj

Najzanimljiviji dvoboj trećeg kola Premier lige NSZŽ igrao se u Kučama, gdje je Turopoljac ugostio Lukavec, bivšeg člana 3. NL Centar, koji je ovog ljeta prošao turbulentno razdoblje.

Nakon uvodna dva poraza Lukavec se konsolidirao i na Knejama je uspio dohvatiti bod.

Sve je bilo odlučeno u prvih pola sata, jer je Jurica Mihalinčić sredinom prvog dijela zabio za gostujuću prednost, dok je Tomislav Horvat nekoliko minuta kasnije s bijele točke kapetanski zabio za 1:1, što je bio i konačni rezultat ovog dvoboja.

Za Turopoljac su igrali Boris Bolšec, Stjepan Martinić, David Gogić, Mario Matasić, Matija Čaić, Tomislav Šutalo, Luka Antolčić, Nikola Barišić, Amir Veljačić, Tomislav Horvat, Tin Balaj te Stjepan Trputec, koji je umjesto Čaića ušao još u 18. minuti, a priliku je početkom nastavka dobio Domagoj Gašparić. Mislav Čunčić ušao je u završnici. Za Lukavec su krenuli Stjepan Bedjić, Jurica Mihalinčić, Tomo Grdenić, Nathan Luke Bogadi, kapetan Marko Grdenić, Matija Žinić, Marijan Grdenić, Hrvoje Humeljak, Ivan Hladni, Antonio Perić te Antonio Hajduk, koji je pak već u petoj minuti izašao, a umjesto njega je ušao Dominik Fučkala. Pola sata je dobio i Marko Markulin.

Lomnica je opravdala ulogu favorita, uspjela je dobiti Mladost Kraj Donji, ali je odluka pala tek u nastavku susreta. Josip Grdenić je zabio već u osmoj minuti, ali su gosti izjednačili preko Plehana nakon pola sata igre i tako se otišlo na predah. Nakon desetak minuta igre u drugom dijelu Kristian Arbanas vraća prednost na stranu domaćina, a Josip Grdenić je u završnici svojim drugim pogotkom postavio na konačnih 3:1. U početnoj postavi Lomnice bili su Andrija Budimir, Leon Gavranović, Marko Dijanežević, Josip Grdenić, kapetan Josip Ćurić, Domagoj Šoštarec, Zvonimir Čizmadija, Leonardo Mostarlić, Kristian Arbanas, Petar Gudelj i Luka Bubalo, a s klupe su u nastavku ušli mladi Matej Vojnić, Stjepan Deverić, Patrik Karavla te Petar Godinić.

Polet je s 2:1 dobio Vatrogasac iz Zdenaca Brdovečkih, a oba pogotka postigao je Bruno Šestak.

Jelačić je na svom terenu upisao poraz od Zrinskog iz Farkaševca, a gol odluke za 0:1 zabio je Kruno Cvetković već u sedmoj minuti susreta. Domaći su pokušavali nešto napraviti, ali taj rezultat se nije mijenjao do kraja susreta. U prvih 11 trenera Banovića bili su Leonardo Klepac, Marko Rovišan, Marko Drezga, Josip Markov, Josip Hrženjak, Ivan Pušić, Mateo Nikić, Luka Škoro, Fran Milatović, Dan Kovačević i Patrik Nezirović. Umjesto Škore je u 35. minuti ušao Filip Harambašić, a u nastavku su zaigrali Leon Klasnić, Matko Vuksanović, Jan Dolački i Josip Miletić.

U četvrtom kolu, u subotu od 17 sati, Jelačić ide na gostovanje u Lukavec, Klas u Mičevcu igra sa Zrinskim, Turopoljac gostuje kod Sutle Laduč, Lomnica kod Sloge u Križu, a Polet kod Kloštra. U nedjelju od 17 sati Meštrica mora u Bedenicu kod Strmca.