Lukavec novim slavljem nastavlja borbu za vrh, Gradići izgubili derbi kod bivšeg prvaka Hrvatske

11.10.2020. / Damir Žbulj

Novu dobru partiju pružio je Lukavec na svom travnjaku pa je u desetom kolu 4. NL Središte Zagreb stigao i do osme pobjede. Ekipa Slavena Batovanje je s 3:0 bila bolja od Tondacha iz Bedekovčina, no, identičnim rezultatom zagrebačke Ravnice slavile su kod Slunja i tako zadržale minimalnu prednost na vrhu ljestvice.

Utakmicu protiv Tondacha usmjerilo je isključenje Ivana Boseca već u osmoj minuti, međutim, odluka je pala tek u nastavku...

Nakon deset minuta igre u drugom dijelu Ivan Kaurin probija obrambeni bedem gostiju i tada je sve bilo lakše. Josip Grdenić ubrzo postiže drugi pogodak, a 20-ak minuta prije kraja Ivan Krpečanec sjajnim udarcem postavlja konačni rezultat.

U idućem kolu Lukavec gostuje u Glini kod Banovca, koji je u sedam posljednjih utakmica upisao šest poraza i remi, a sa sedam bodova i gol-razlikom 8:26 nalazi se pri dnu poretka.

NK LUKAVEC: Stjepan Sučić, Marijan Grdenić, Domagoj Lagundžija (Marin Tuka 64'), Valentin Borković, Marko Cimeša (Mijo Jandriš 86'), Hrvoje Humeljak (Luka Kovačić 80'), Ivan Kaurin (Benito Elez 68'), Josip Grdenić (Fran Matić 84'), Matija Ezgeta, Petar Gudelj, Ivan Krpečanec. Klupa Nino Martin Luter, Marko Grdenić. Trener: Slaven Batovanja-Gičev.

Gradići su izgubili korak za vodećim dvojcem, nakon pomalo i iznenađujuće uvjerljivog 3:0 poraza u derbiju kod Zagreba. Posrnuli bivši prvak Hrvatske prije nekoliko dana je napravio iznenađenje u Kupu, pobjedom kod trećeligaša Mladosti u Ždralovima poslije produžetaka, međutim, ostalo je još dovoljno snage za novu pobjedu, šestu u prvenstvu.

Branimir Ćavar je u 20. minuti prvi zatresao mrežu Gradića, početkom nastavka precizan je Marijan Marković, a posao je završio Sandro Kižlin, pet minuta prije kraja.

Momčad Gorana Jelavića upisala je drugi poraz te je ostala na 20 osvojenih bodova, pet manje od Lukavca i jedan više od Dinama iz Odranskog Obreža i Zagreba.

NK GRADIĆI: Ivan Zagorac, Filip Turkalj (Josip Hrženjak 66'), Hrvoje Krstanović, Igor Cindrić (Junior Yame Loaw 61'), Toni Borovac (Marko Župetić 66'), Jurica Brdek, Stjepan Pralas (Armin Abazi 46'), Krešimir Budimir, Igor Hajduk, Ante Radoš, Patrik Vojnić (Luka Krstanović 58'). Klupa: Marko Sukser, Leo Đuđić. Trener: Goran Jelavić.

Dinamo je s Croatijom iz Hrastja na svom terenu odigrao 1:1, nakon što je vodio od šeste minute preko Danijela Savičića. Gosti su izjednačili iz penala u 74. minuti, s bijele točke pogodio je Pižir.

Odra u nedjelju dočekuje Stubicu.

U 11. kolu 4. NL Središte Zagreb Dinamo iduće subote gostuje kod Tondacha, Lukavec putuje u Glinu, Odra igra kod Straže, dok će Gradići 'odmarati', jer je njihov dvoboj sa Zelinom odgođen zbog koronavirusa u gostujućim redovima.