Lukavec u Petrinji osigurao ostanak u 3. NL Centar: Banić i Grozdek zabili ključne golove, Anić 'skinuo' penal

28.05.2023. / Damir Žbulj

Matematika je i prije pretposljednjeg kola ovosezonske 3. NL Centar bila jasna. Lukavec je pobjedom u Petrinji mogao potvrditi svoj opstanak u ovom rangu natjecanja, a to je na kraju i ostvareno!

Nije moglo proći bez drame, međutim, slavlje Lukavca je u konačnici apsolutno zasluženo!

Ante Banić je pogotkom u finišu prvog poluvremena nagovijestio pozitivan ovog gostovanja, a snažan vjetar u leđa bila je i obrana kaznenog udarca Ante Anića, pola sata prije kraja!

Utakmicu je u potpunosti prelomio gol Antuna Grozdeka u 86. minuti, međutim, nije nedostajalo uzbuđenja i u dodanom vremenu...

Ivan Marović je u drugoj minuti sudačke nadoknade smanjio domaći minus, no, više nije bilo dovoljno vremena za potpuni povratak Mladostaša.

U prvih 11 Lukavca bili su Anić, kapetan Marijan Grdenić, Karlo Ostojić, Josip Žuljević, Alen Vidaković, Antonijo Vujičić, Hrvoje Humeljak, Antun Grozdek, Marko Cimeša, Luka Povoljnjak i Ante Banić. Već u desetoj minuti je umjesto Vidakovića na teren morao Marko Grdenić, a u finišu je s klupe ušao i Sven Adžaga.

"Treća liga Centar će se i iduće sezone igrati u Lukavcu," zadovoljno je javio predsjednik Goran Guteša, koji je svjestan da je do osiguranja ostanka moglo doći i ranije, ali to je nogomet.

"Bravo momci, bravo trener, bravo navijači i bravo svi mi kojima je NK Lukavec u srcu," poruka je za uspješan kraj ove sezone! Točnije, prije posljednjeg kola, u subotu 3. lipnja, kad će se u Lukavcu feštati protiv HAŠK-a, bez obzira na ishod na travnjaku.

U 3. NL Centar iduće sezone će igrati i Kurilovčani, koji su u ovom kolu s 2:1 poraženi kod Trešnjevke, ali to nije imalo utjecaja na njihov položaj na ljestvici.

Zanimljivo je kako su i u Lukavcu i u Kurilovcu u završnici sezone napravili trenersku smjenu i sve je na kraju dobro završilo i za jedne i za druge.

Patrik Pereža je u završnici prvog poluvremena domaće doveo do vodstva, ali je Đevad Selman, poslije desetak minuta igre u nastavku, vratio stvari na početak.

Ipak, pola sata prije kraja Karlo Josipović matira Išeka i Trešnjevka u konačnici dolazi do sva tri boda.

U početnoj postavi trenera Livade bili su Išek, Ivković, Saiti, Artuković, Turkalj, Selman, Bakula, Drezga, Šarić, Stojaković i Završki. Na početku drugog dijela ušao je Blagoev, pola sata su dobili i Bradić i Pezo, dok je Pušić odradio sudačku nadoknadu.

U nezavidnoj situaciji prije posljednjih 90 minuta je Dinamo iz Odranskog Obreža, koji je trenutno s 34 osvojena boda na pretposljednjem mjestu, dok Mladost iz Petrinje i Ravnice imaju dva boda prednosti...

HAŠK je poveo već u sedmoj minuti, poentirao je Bruno Rihtar i sasvim je jasno kako se tada među Dinamovce uvukla nervoza. Rezultiralo je to i okršajem Lovre Šimića i Davida Čarapine pa su obojica malo prije odlaska na predah zaradili isključenje. Gosti su se ponadali pozitivnom ishodu nakon što je Josip Ćorić u 78. minuti realizirao kazneni udarac, ali je nekoliko minuta kasnije Filip Rihtar svladao Šolčića i tako osigurao slavlje HAŠK-a.

Od prve minute su za Dinamo krenuli Šolčić, Rebernjak, Halama, Batinić, Vučić, Savičić, Kasumović, Ćorić, Adamić, Šimić i David Pršir. Vedriš je umjesto Rebernjaka ušao u 53. minuti, a pet minuta prije kraja je svoje mjesto prepustio Fabijancu, kada je i umjesto Halame ušao Vinković. Zadnjih pola sata je dobio i Bencetić.

U posljednjem kolu u Odranski Obrež stiže Bistra i Dinamovci pred svojim navijačima imaju imperativ pobjede!

Kurilovec će kraj sezone proslaviti na svom Udarniku, protiv petrinjske Mladosti, a pozitivnim rezultatom može pomoći Dinamu.

Sve utakmice su na rasporedu u subotu u 17.30 sati!