Lukavec završio sa šestoricom na terenu, sudac svirao kraj nakon 45 minuta

06.10.2024. / Damir Žbulj

Nogometaši Lukavca i Lomnice poraženi su na otvaranju desetog kola Premier lige NSZŽ. Lukavec se nije dobro proveo u Križu, a Lomnica je ostala bez bodova u Drenju Brdovečkom...

Sloga je sve dvojbe oko pobjednika riješila već u otvaranju utakmice, golovima Kriveca i Tupeka. No, ekipa Romana Župetića je desetkovana stigla na ovo gostovanje, Stjepan Mihalinčić se ozlijedio na zagrijavanju i u dvoboj su krenuli s igračem manje u polju i bez zamjena na klupi. Nakon toga su zbog 'ozljeda' tijekom prvog dijela teren napustili i Ivan Hladni, Stjepan Bedjić, Jurica Mihalinčić i vratar Dražić pa je sudac Kršak bio primoran svirati kraj ove 'utakmice', kod rezultata 3:0 za domaće.

U Križu su se pojavili i kapetan Marko Grdenić, Matija Žinić, Karlo Ignjatović, Dominik Fućkala, Luke Nathan Bogadi i Valentin Borković, dok su Luka Borković, Antonio Perić i Marko Markulin bili prijavljeni u zapisnik, ali nisu došli na susret.

Lomnica je kod drugoplasirane Save poražena 3:1, a počasni gol za goste zabio je kapetan Arbanas iz penala u prvoj minuti sudačke nadoknade, kad je već sve bilo odlučeno. Domaći su poveli u 21. minuti preko Matejaša, a Delić je u finišu prvog poluvremena autogolom povećao prednost Save. Dvoboj je prelomio gol Matije Šoštarića u 66. minuti i tad je bilo jasno da bodovi ostaju u Drenju. Za momčad Zorana Tomčića igrali su Andrija Budimir, Leon Gavranović, Matej Vojnić, Marko Dijanežević, Josip Grdenić, Patrik Karavla, Gabriel Lukac, Josip Delić, Domagoj Šoštarec, Luka Bubalo, kapetan Arbanas te mladi Stjepan Deverić, Ivan Kevrić, David Žugaj te Domagoj Lagundžija.

U nedjelju se igraju preostale utakmice desetog kola, a moglo bi biti zanimljivo u Buševcu, gdje je u lokalnom okršaju Polet domaćin Meštrici.

Klas u Mičevcu dočekuje Strmec, a na gostovanja moraju i Turopoljac i Jelačić iz Vukovine, kod Kloštra i kod Vatrogasca u Zdence Brdovečke.

Kučani svoj dvoboj igraju točno u podne, dok su sve ostale utakmice zakazane za 16 sati.