Lukavečki, Kaurin i Sudar osigurali slavlje Mraclina u Kutini, Gradići u derbiju začelja bez pobjede ostali u sudačkoj nadoknadi

21.10.2024. / Damir Žbulj

Nakon dva manja posrtaja nogometaši Mraclina vratili su se pobjedničkim navikama te su nakon sjajne partije s 3:0 napustili Kutinu. Ključni su bili završnica prvog poluvremena i početak nastavka, kad su Fran Krsto Lukavečki i Ivan Kaurin usmjerili ovaj dvoboj...

U sudačkoj nadoknadi je mrežu Moslavine zatresao i Marin Sudar, koji je ušao s klupe, za uvjerljivo i zasluženo slavlje!

U početnoj postavi bili su Ivan Zagorac, David Marjanović, Ivan Kaurin, Jurica Brdek, Ivan Rajič, kapetan Igor Hajduk, Matej Godinić, Bruno Dandić, Fran Krsto Lukavečki, Marko Rakas i Toni Borovac, dok je trener Biljan priliku dao i Ivanu Kosu, Domagoju Matiću, strijelcu Sudaru, Marku Đurašiću i Petru Grižiću u samoj završnici.

Važnu utakmicu su na svom terenu igrali Gradići, u goste im je u pravom derbiju začelja stigao TOP iz Kerestinca, a na kraju nije bilo pobjednika. Zaista šteta, jer je ekipa pod vodstvom Vjerana Simunića vodila od 28. minute golom Marija Šandora, međutim, gosti su u drugoj minuti sudačke nadoknade stigli do 1:1 izjednačenja.

Šandor se prije nekoliko dana vratio u svoj matični klub nakon uspješne epizode u Austriji te će svakako biti veliko golgetersko pojačanje za Gradiće.

Ostaje žal zbog izgubljena dva boda, ali Gradići se ipak mogu nadati boljim danima. Simuniću je puno nedostajao ozlijeđeni Raković, a u početnoj postavi bili su debitant Darijo Brkić, koji je stigao iz Stupnika te Igor Cindrić, Adrian Mohammad, Patrik Posavec, Marko Župetić, Marijo Šandor, Hrvoje Koleš, kapetan Krešimir Budimir, Moustafa Kasem i Nikola Cindrić, dok su u nastavku ušli i Nikola Bradić, Dino Mrdalj, Stjepan Pralas i Marko Lovrić.

Nakon katastrofalnih osam kola Gradići su u posljednja dva nastupa osvojili četiri boda, uz samo dva primljena pogotka pa s optimizmom čekaju gostovanje kod Naftaša u Ivaniću. Mraclinci se u idućem kolu vraćaju pred svoje navijače, a u nedjelju od 15.30 sati čeka ih dvoboj protiv Zeline.