Maksimalnu Veliku Mlaku u idućem kolu čeka prvi veliki izazov

18.09.2024. / Damir Žbulj

Nakon tri odigrana kola NK Velika Mlaka 1947 ima maksimalan učinak od tri pobjede, a u idućem susretu protivnik će biti NK Gaj, ekipa koja je također na devet osvojenih bodova, koliko ima i NK Farkaš.

Bit će to u neposrednoj blizini Vrbovca pravi izazov za nogometaše trenera Đuračića, nakon 4:0 pobjede protiv Brckog, identičnog slavlja kod Ostrne i 3:1 pobjede u zadnjem nastupu na domaćem terenu igrališta ŠRC Jure Mihalj - Đuro, protiv Slobode Gradec, na teškom terenu i u nepovoljnim vremenskim uvjetima.

Sve je bilo odlučeno u prvom dijelu, prvo je Nikola Deglin probio obranu gostiju u 11. minuti, a onda je sredinom poluvremena zabio i Ivan Bagarić. Utakmicu je u potpunosti prelomio gol Tonija Rendulića iz 38. minute, a Sloboda je tek u finišu uspjela preko Ježeka postaviti konačni rezultat.

U nastavku je domaći strateg promijenio čak sedam igrača, a Velika Mlaka je mirno privela utakmicu kraju. U prvih 11 bili su Vladimir Bedeković, Filip Cundeković, Lovro Lučić, Teo Beg, kapetan Leo Đuđić, Nikola Deglin, Ivan Vlašić, Ivan Bagarić, Toni Rendulić, Karlo Cerovski i Niko Milanović, a s klupe su ušli Natalis Mujkić, Gabriel Ljubej, Kristian Rončević pa Ivan Mikulčić i Franco Filip Holik te Stjepan Jurić i Dominik Krajnc.

Uz Gaj i Veliku Mlaku 1947, koji u nedjelju igraju međusobno, maksimalan učinak ima i još NK Farkaš, koji će u četvrtom kolu gostovati kod Ostrne.