Marin Matoš u sudačkoj nadoknadi zabio za slavlje Kurilovčana, Lukavec u finišu ostao bez pobjede

11.09.2022. / Damir Žbulj

I dok su na Udarniku slavili pogodak Marina Matoša za 2:1 pobjedu Kurilovca nad Savom Strmec, negdje u istom trenutku, samo nekoliko kilometara zapadnije, Lukavec je primio gol u sudačkoj nadoknadi za konačnih 2:2 protiv Vrapča.

Kurilovčani su bili u zaostatku od završnice prvog dijela, kad je Filip Mršić realizirao kazneni udarac, međutim, ekipa Senada Harambašića je u nastavku kreirala preokret.

U igru je na početku drugog dijela ušao Ivan Pušić te je ubrzo zabio za izjednačenje, dok se za pobjednički pogodak Matoša trebala čekati četvrta minuta sudačke nadoknade.

U početnoj postavi bili su Franko Lalić, Antonio Bakula, Habil Alili, Ivan Crnov, Vito Pezo, Marin Matoš, kapetan Stjepan Završki, Ante Radoš, Antonio Ćosić, Petar Lucijan Čurek i Marko Ivković. Uz strijelca Pušića, na startu drugog poluvremena ušli su i Mijo Šarić i Tomislav Grdenić, dok su u završnici priliku dobili i Leon Houdek i Albin Saiti.

Lukavec je od 18. minute lovio prednost gostiju iz Vrapča, a do izjednačenja je stigao pola sata prije kraja preko Marka Cimeše. Filip Turkalj je u 79. minuti zabio za potpuni preokret, ali momčad Slavena Batovanje nije izdržala te je na kraju dodanog vremena primila pogodak za 2:2.

Bruno Špišić bio je spasitelj Vrapča...

U prvih 11 bili su Ante Anić, Karlo Ostojić, Josip Žuljević, Marko Grdenić, Filip Turkalj, Luka Sedlaček, Marko Cimeša, Albert Valentinčić, Leo Đuđić, Roko Krpan i Domagoj Matić. Danijel Kahlina i Ante Banić ušli su na početku drugog dijela, Hrvoje Humeljak i Alen Vidaković dobili su posljednjih 20-ak minuta, a Nathan Bogadi je ušao na isteku regularnog vremena.

Nakon četiri odigrana kola Kurilovec i Vrapče su na vrhu ljestvice s deset osvojenih bodova i jedine ekipe koje još nemaju niti jedan poraz.

U idućem kolu igra se veliki derbi nove sezone, jer Kurilovec u subotu od 16.30 sati gostuje upravo kod Vrapča.

Lukavec je u sredini poretka 3. NL Centar s pet osvojenih bodova, a u istom subotnjem terminu igra u Vrbovcu.