Meštrica 'gazi' i dalje: Devet komada u mreži Ostrne za preuzimanje liderske pozicije, Dinamo Hidrel 'sredio' Posavec

11.10.2021. / Damir Žbulj

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su nogometaši Meštrice, koji su na svom travnjaku do vrha napunili mrežu Ostrne. Zabili su čak devet komada, ali sedam u drugom poluvremenu.

Nakon prvog dijela nije izgledalo kako će završiti tako uvjerljivo, jer su gosti držali 2:1. Karlo Pagadur i Ivan Britvec bili su strijelci za Meštricu, ali je u 38. minuti Tin Galović smanjio zaostatak.

No, u nastavku potop Ostrne. Britvec odmah povećava prednost, a u 65. minuti priključuje mu se opet i Pagadur. Raspoloženi Britvec je 15-ak minuta prije kraja ponovno precizan, a onda dva pogotka u kratkom vremenu postiže Pavao Galović, jedan s bijele točke. U samom finišu Britvec se četvrti put upisao u listu strijelaca, a konačnih 9:1 postavlja Krešimir Košutić.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, marin Radaš, Goran Mihalinčić, Hrvoje Bartulović, Marin Tuka, Karlo Pagadur, Bruno Augustić (Pavao Galović 59'), Ivan Britvec, Mario Skorin, Matija Prigorac (Krešimir Košutić 75'), Marko Ćevid.

Dinamo Hidrel opravdao je ulogu favorita protiv posljednjeg Posavca, koji je i nakon sedam kola ostao na 'nuli'.

Gosti su čuvali svoju mrežu sve do početka drugog poluvremena, a onda je Marko Topalović probio obranu Posavca. Posao je u Novom Čiču zaključio Filip Čurla u 77. minuti, za 2:0.

NK DINAMO HIDREL: Ivan Fabijančić (Ivan Šimić 53'), Filip Čurla, Tomislav Jakovljević, Martin Žugaj, Karlo Španiček (Filip Musolli 46'), Marko Topalović, Filip Đuksi, Ivan Balenović (Josip Risonjić 86'), Robert Zorić (Marko Sverić 89'), Petar Vukadin, Leo Hladni (Leo Hemen 81')

NK POSAVEC: Mario Kučan, Matija Breščaković, Stjepan Budinski, Mislav Kovačević, Ivan Lucin, Antonio Krajinović (Viktor Postružin 62'), Josip Breščaković, Ivan Vranek (Igor Bencek 68'), Ivan Jambrešić, Dejan Joveš (Marijo Duvnjak 75'), Domagoj Desput.

Vatrogasac je u Kobiliću odigrao 2:2 s Jelačićem iz Banova. Kišovito vrijeme nije spriječilo obje ekipe da pruže odličan nogomet, s puno dobrih akcija, ali i četiri postignuta pogotka. Gosti su dva puta vodili, no, Vatrogasci su golovima Damira Matkovića i Marka Novaka došli do zasluženog boda.

NK VATROGASAC KOBILIĆ: Stjepan Krvarić, Josip Batinić, Josip Šošić (Josip Vuksan 87'), Vjekoslav Čavar, Ivan Kontić, Marko Novak, Matija Šimek, Damir Matković, Fran Klarić (Luka Krstanović 72'), Josip Grilec (Christian Sambol 75'), Toni Štefner.

Buna je na svom travnjaku poražena 0:2 od Kloštra, a Turopolje je izgubilo 4:0 kod Gaja.

U osmom kolu derbi začelja igraju Posavec i Buna, dvije ekipe koje su uvjerljivo na dnu ljestvice. Dinamo Hidrel igra kod Jelačića u Banovu, Vatrogasac gostuje kod Dubrave, Turopolje dočekuje Rakovec, a Meštrica brani vrh poretka doma protiv Milke Trnine.