Meštrica preuzela vrh, Vatrogasac se vratio pobjedama, Posavec u finišu dvoboja s Dinamom do važnih bodova

29.03.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Meštrice nisu se trebali puno oznojiti za novu pobjedu i tri boda koja su ih odvela na vrh ljestvice 1. ŽNL Istok.

Već 'otpisani' Zvekovac je u Gornju Lomnicu stigao sa samo sedam igrača, taman dovoljno da utakmica može početi. U prvih 12 minuta Pavao Galović zabio je dva komada, a kad je gostujući Dario Pucelj zbog 'ozljede' morao napustiti igru, susret je prekinut i registriran 3:0 za domaćina.

NK MEŠTRICA: Marko Juratović, Ivan Šimunović, Marin Radaš, Martin Orečić, Goran Mihalinčić, Hrvoje Bartolović, Matej Hanžek, Bruno Augustić, Pavao Galović, Dominik Habuš, Marko Ćevid.

Meštrica, Kloštar Ivanić i Kupa imaju po 33 boda, ali ekipa iz Pokupskog ima i jednu odigranu utakmicu manje.

U 18. kolu njihov sjajan pobjednički niz zaustavljen je kod Ostrne. Na izuzetno lošem terenu završilo je bez pobjednika i postignutih golova.

NK KUPA (P): Dubravko Kušević, Marijan Petković, Ivan Kostadin, Ivan Šestak, Mihael Vranešić, Ivica Petković, Stjepan Poturica (Dario Vranešić 78'), Kristijan Blažinčić (Tihomir Sečenj 65'), Ivan Šandor, Josip Brajković, Robert Bašić (Davor Belečić 63')

Vatrogasac iz Kobilića stigao je na samo bod zaostatka za Kupom, nakon 2:0 pobjede nad Milkom Trninom.

U izjednačenom prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a za slavlje u Kobiliću pobrinuli su se u nastavku dvoboja Ivan Antunović i Antonio Ivkić.

NK VATROGASAC (K): Matia Caput, Josip Šošić (Fran Klarić 86'), Vjekoslav Čavar, Mate Vuković (Josip Batinić 46'), Ivan Antunović, Antonio Ivkić (Matej Kovačić 86'), Ivan Kontić, Ivan Landeka, Marko Novak (Krešimir Barišić 60'), Damir Matković, Toni Štefner (Josip Grilec 80')

Posavec je s 2:1 svladao Dinamo Hidrel, golom Matije Breščakovića u 90. minuti utakmice!

Domaćin je poveo poslije desetak minuta igre u nastavku preko Danijela Buzova, ali je Petar Vukadin u 64. minuti izjednačio rezultat.

Mreže su mirovale do same završnice, a za slavlje Posavca 'zaslužan' je i gostujući čuvar mreže Zagorac, koji kod pobjedničkog pogotka nije najbolje reagirao.

Poprilično važni su to bodovi u borbi za opstanak, Posavec na 13. poziciji ima 14 bodova, četiri više od vrbovečke Dubrave, koja ima i utakmicu manje.

NK POSAVEC: Lucijano Andrijanić, Viktor Postružin, Juro Mršić (Andrija Ščrbak 84'), Matija Breščaković, Danijel Buzov, Ivan Lucin (Danijel Kučan 87'). Ivan Smolko, Ivan Jambrešić, Denis Kučan (Zlatko Avgustinović 64' / Dejan Župetić 76'), Ivan Rajner, Darko Kučan (Marijo Duvnjak 90').

NK DINAMO HIDREL: Mario Zagorac, Tomislav Jakovljević, Matija Panić, Karlo Španiček (Nikola Slivak 46'), Marko Rus, Filip Đuksi (Matej Čičak 61'), Robert Zorić (Marko Topalović 78'), Nikola Kuzmić, Leo Hladni (Martin Žugaj 78'), Filip Čurla, Fran Stiplošek (Petar Vukadin 55').

Dubrava je u ovom kolu s 1:0 uspjela dobiti Bunu, pogotkom Franjića iz penala pola sata prije kraja.

NK BUNA: Filip Rak, Josip Rak, Antonio Mrkonjić, Marko Kovačić, Stjepan Cavrić, Matko Đurašin, Ivan Rak, Robert Huđber, David Đuretić (Josip Muža 69'), Danijel Škojc, Martin Šebek.