Meštrica slavi jesensku titulu, Vatrogasac iz Kobilića zaostaje tek jedan korak

22.11.2021. / Damir Žbulj

Sjajnu polusezonu nogometaši Meštrice uspjeli su zaključiti pozitivno, remijem kod Bune, koji im je osigurao i naslov jesenskog prvaka 1. ŽNL Istok.

Ekipa koju na terenu vodi trener/igrač Mario Skorin upisala je čak devet pobjeda u prvih 13 odigranih kola, uz tri remija i tek jedan poraz. Identičan učinak je na kraju imao i drugoplasirani Kloštar, ali uz slabiju gol razliku.

Fantastičnu jesen imali su i nogometaši Vatrogasca iz Kobilića, koji su ostvarili osam pobjeda te osvojili tek tri boda manje od vodećeg dvojca.

Meštrica je za potvrdu prvog mjesta prije zimske pauze morala 'samo' izboriti pozitivan rezultat kod posljednje Bune. No, pokazalo se to kao izuzetno teška zadaća.

Pogotovo jer su gosti iz Gornje Lomnice od 39. minute igrali bez isključenog Galovića...

Upravo je Pavao Galović već u drugoj minuti Meštrici osigurao prednost, međutim, kapetan domaćih Robert Huđber bio je posebno inspiriran te je na isteku prvih pola sata prvo izjednačio rezultat pa se pobrinuo i za potpuni preokret. Goran Mihalinčić ubrzo je ponovno vratio stvari na početak, ali izuzetno raspoloženi Huđber u samom finišu prvog dijela kompletirao hat-trick i tako osigurao domaćima prednost na poluvremenu.

Nije nedostajalo uzbuđenja niti u nastavku, a Meštrica je do remija na kraju stigla i uz pomoć glasne i 'vatrene' podrške svojih malobrojnih navijača.

Karlo Pagadur je 20-ak minuta prije kraja izjednačio na 3:3, no, tek nekoliko trenutaka kasnije Buna ponovno vodi, pogotkom Marija Starčevića.

Za veliko slavlje Meštrice pobrinuo se Krešimir Košutić, koji je u nastavku ušao s klupe umjesto Ćevida, a na konačnih 4:4 postavio je u 81. minuti dvoboja.

Vatrogasac je na oproštaju od prvog dijela sezone ugostio Gaj, a i taj dvoboj je završio bez pobjednika.

Društvo iz Kobilića je povelo u desetoj minuti preko Damira Matkovića, a nakon što su gosti u nastavku kreirali preokret, za konačnih 2:2 ponovno pogađa Matković, iz kaznenog udarca u 77. minuti susreta.

Dinamo Hidrel je u Novom Čiču s Milkom Trninom odigrao 1:1, nakon što je domaćin od sedme minute imao prednost golom Marka Topalovića. Gosti su se vratili u egal u 65. minuti preko Mavrića.

Posavec je bio uvjerljiv protiv Turopolja, a sva tri pogotka zabio je domaćin u prvom dijelu. U samom otvaranju susreta pogađa Dejan Joveš, ubrzo poentira Ivan Vranek, a desetak minuta prije poluvremena iz penala je precizan Antonio Krajinović.

Na kraju godine Meštrica, Vatrogasac i Turopolje mogu biti prezadovoljni kako su odradili prvi dio sezone, Dinamo Hidrel je u 'zlatnoj sredini', Posavec marljivo skuplja bodove i igra us kladu s mogućnostima, dok jedino u Buni mogu biti nezadovoljni, jer su na samom dnu ljestvice s jednom pobjedom i jednim remijem u 13 odigranih kola.

Čeka nas itekako zanimljivo proljeće na terenima 1. Županijske nogometne lige Istok.