Meštrica u završnici susjedskog derbija 'okrenula' Lomnicu, Matušin i Galović osigurali gostujuće bodove Poletu, Drk i Mihalinčić zabili za slavlje Lukavca

27.10.2024. / Damir Žbulj

U 13. kolu Premier lige NSZŽ, uz fantastično slavlje Jelačića u Vukovini protiv vodećih samoborskih Kobri, pobjede su upisali i trećeplasirani Polet na gostovanju u Farkaševcu, Lukavec doma protiv Kloštra te Meštrica u lokalnom, susjedskom okršaju s Lomnicom.

Derbi u Gornjoj Lomnici ponudio je pravu dramu, jer su domaći u zaostatku bili od deset minute, a do druge ovosezonske pobjede stigli su preokretom u završnici. Lomnica je povela već u desetoj minuti preko Ivana Kevrića i tu je prednost čuvala sve do pet minuta prije kraja. Tomislav Janječić je prvo izjednačio rezultat, a onda je Todor Kocev u 90. poentirao za 2:1 i veliku feštu nogometaša Meštrice.

U početnoj postavi domaćih bili su kapetan Ivan Mihalinčić, Tomislav Janječić, Marco Ban, Dominik Ledinski, Goran Mihalinčić, Marin Tuka, Mateo Janječić, Robert Pisačić, Matija Tušek, Lovre Kešina, Bruno Augustić, koji je zbog ozljede već nakon pola sata prepustio svoje mjesto strijelcu Kocevu. U nastavku su ušli još i Jakov Jerković i Nikola Vidaković. Za Lomnicu su igrali Andrija Budimir, Leon Gavranović, Matej Vojnić, Marko Dijanežević, Josip Grdenić, Patrik Karavla, Domagoj Šoštarec, Leonardo Mostarlić, Petar Gudelj, Ivan Kevrić, kapetan Kristian Arbanas te Josip Delić, Petar Godinić, Gabriel Lukac i Stjepan Deverić.

Polet se u Farkaševcu kod Zrinskog itekako morao pomučiti za bodove, iako je u prednosti ekipa iz Buševca bila već od devete minute, golom 'devetke' Zvonimira Matušina. Nažalost, Matušin je u finišu prvog dijela morao napustiti travnjak zbog ozljede arkade, ali je zato u igru ušao Pavao Galović, koji je na kraju i odlučio dvoboj te zabio pobjednički zgoditak. Zrinski je u 57. minuti uspio izjednačiti, ali je Galović u 66. minuti poentirao za konačnih 1:2 i treću poziciju na ljestvici Premier lige NSZŽ. Za Polet su u Farkaševcu krenuli David Petrac, Kristijan Šečić, Antonio Artuković, kapetan mario Stuparić, Noa Ribarić, Zvonimir Matušin, Antonio Ivkić, Bruno Jušić, Dejan Debijađi, Jakov Karaula i Bruno Šestak, a s klupe su ušli Pavao Galović, Matija Halilić i Damir Matković na startu drugog dijela te Josip Povoljnjak, Leonardo Janječić i Ivica Sučić, 20-ak minuta prije kraja.

Sjajan posao odradio je i Lukavec protiv Kloštra te je do pete ovosezonske pobjede stigao golovima Krešimira Drka nakon pola sata igre i Jurice Mihalinčića, deset minuta prije kraja. U početnoj postavi bili su Sonny Boy Dražić, Marijan Grdenić, Tomo Grdenić, kapetan Marko Grdenić, Jurica Mihalinčić, Hrvoje Humeljak, Luka Borković, Ivan Hladni, Luke Nathan Bogadi, Valentin Borković i Krešimir Drk, koji je u završnici prvog dijela svoje mjesto prepustio Antoniju Hajduku. Karlo Ignjatović ušao je pet minuta prije kraja.

U nedjelju će još Klas gostovati kod Dubrave u Tučeniku, dok će Turopoljac na svom terenu u Kučama igrati protiv Save iz Drenja Brdovečkog.