Mraclin golom Juriča slavio u derbiju, Polet uzeo bodove u Zdencima Brdovečkim

28.03.2021. / Damir Žbulj

Izuzetno vrijednu pobjedu ostvarili su nogometaši Mraclina u derbiju s ekipom TOP-a iz Kerestinca. Gosti su u Novu grabu stigli s tri boda prednosti, ali su se kući vratili praznih ruku.

Pogodak odluke za momčad pod vodstvom Damira Milanovića zabio je Josip Jurič u 64. minuti susreta!

Mraclinu je ovo 14. ovosezonsko slavlje te je s 43 osvojena boda u potpunosti uhvatio priključak ekipi iz Kerestinca na drugoj poziciji ljestvice.

U idućem kolu čeka ih novi veliki izazov, gostovanje kod četvrtoplasiranog Stupnika.

NK MRACLIN: Josip Marić, Ivan Cerovski (Slavko Vidović 51'), Robert Petravić, Josip Domitrović, Filip Onić, Josip Juruč (Hrvoje Kolarić 68'), Ivan Kos (Domagoj Desput 77'), Petar Milatović, Matej Skrbin, Bruno Dandić, Hrvoje Šikić (Mislav Kovačević 89')

Poslije uvjerljive domaće partije protiv Sloge iz Križa i na gostovanju kod Vatrogasca u Zdencima Brdovečkim uspio je Polet iz Buševca doći do nova tri boda.

Ivan Zagorec je domaćina 'načeo' u 20. minuti, a konačnih 0:2 postavio je Zvonimir Matušin, šest minuta prije kraja regularnog vremena.

Posao je Tomčićevoj ekipi olakšao David Ljubek, koji je u 63. minuti zaradio drugu javnu opomenu i Vatrogasce ostavio s igračem manje na travnjaku.

U 21. kolu u Buševec stiže TOP iz Kerestinca.

NK POLET BUŠEVEC: Hrvoje Bradić, Marko Tičarić, Leonardo Janječić, Matija Brajković, Marijo Pejak, Zvonimir Matušin, Ivica Sučić (Marko Klafurić 76'), Bruno  Šestak (Robert Zlodi 61'), Bruno Jušić, Ivan Zagorec (Janko Mikulić 87'), Mario Stuparić (Ivan Klafurić 78')

Nije ovo bio vikend ostalih turopoljskih klubova u jedinstvenoj županijskoj nogometnoj ligi. Ban Jelačić iz Vukovine je s minimalnih 1:0 poražen kod Sloge u Križu, identičnim rezultatom Turopoljac je izgubio kod Dinama u Jakovlju, Rakov Potok je s 2:0 bio bolji od Lomnice, dok je isti ishod bio i u Mičevcu, slavili su gosti iz Svete Nedelje.