Mraclin preokretom do četvrtfinala, Ban Jelačić stradao kod Stupnika

24.09.2020. / Damir Žbulj

Tek što je odigrano finale prošlosezonskog Kupa NSZŽ, u kojem je Kurilovec nakon jedanaesteraca obranio trofej protiv turopoljskog prvoligaša Gorice, nastavilo se natjecanje u Županijskom kupu u novoj sezoni...

-->> Dan Kurilovca: Debijađi junak novog slavlja nad Goricom, trofej Županijskog kupa ostaje na Udarniku

Mraclin je pred svojim navijačima izborio četvrtfinale pobjedom nad Sutlom Laduč rezultatom 2:1. Gosti su poveli u 12. minuti preko Dragovića, dok je četiri minute kasnije Marko Ivančić izjednačio. Početkom nastavka Mraclinci nisu iskoristili kazneni udarac, no, dvoboj su ipak odlučili u svoju korist 15-ak minuta prije kraja, pogotkom Petra Milatovića, koji je neposredno prije toga ušao u igru umjesto Golubića.

NK MRACLIN: Sonny Boy Dražić, Marko Ivančić, Josip Domitrović, Juraj Cvetnić, Filip Onić, Bruno Augustić, Josip Jurić, David Golubić (Petar Milatović 70'), Mario Kos, Hrvoje Kolarić (Slavko Vidović 46'), Hrvoje Šikić. Trener: Marko Pancirov.

Ban
Jelačić je teško stradao kod Stupnika, iako je početkom drugog poluvremena na semaforu bilo 2:2. Domaći su nakon prvih pola sata imali 2:0, ali je prvo Krešimir Pajdić smanjio zaostatak, a onda odmah čim se krenulo u drugi dio Jurica Čumpek izjednačuje rezultat.

Stupnik do kraja utakmice u mrežu Jelačića posprema još četiri lopte, za konačnih 6:2.

U prvom kolu slobodni su bili Kurilovec, Vrbovec, Dugo Selo i Bistra.

Vukovina u četvrtak iščekuje veliko finale juniorskog Kupa NSVG, od 17 sati u goste stižu vršnjaci Gorice.

NK BAN JELAČIĆ (V): Davor Sakač (Smolković), Marko Rovišan (Matković 46'), Petar Krasnić, Saša Sabljak, Ivan Jambrešić (Sremić 68'), Filip Harambašić (Miletić 46'), Mateo Nikić, Jurica Čumpek, Petar Godinić, Krešimir Pajdić, Patrik Nezirović. Trener Stefan Rajić.

(Foto: NK Mraclin)