Mraclin slavio u važnom derbiju kod Naftaša, Gradići golovima Godinića i Vorija uspješno prošli kroz Vukovinu

12.03.2023. / Damir Žbulj

Apsolutno zasluženo slavili su nogometaši Mraclina na gostovanju kod Naftaša u Ivaniću, u derbiju 18. kola 4. NL Središte Podskupina B.

Bio je to praktički eliminacijski dvoboj, jer bi poraženi ispao iz utrke za vodećim dvojcem, no, ekipa Gorana Jelavića pod pritiskom rezultata odigrala je odlično te je već u trećoj minuti preko Ivana Kosa došla do prednosti.

Bolju igru su Mraclinci potvrdili u 28. minuti, kad je Vjekoslav Lučić zabio i drugi gol i utakmica je već tada bila odlučena. Gosti su jednostavno bili bolja momčad i 0:2 je bio realni odnos snaga na travnjaku.

Mraclin je ovom pobjedom učvrstio svoju treću poziciju na ljestvici, s pet bodova manje od GNK Tigar Sveta Nedelja i sedam manje od vodeće Zeline.

U Vukovini se pak igrao lokalni derbi Jelačića i Gradića, a i ovdje su razloga za zadovoljstvo imali gosti.

Matej Godinić zatresao je domaću mrežu sredinom prvog poluvremena, dok je u 37. minuti mladi 19-godišnji Domagoj Vori zabio za konačnih 0:2.

Ekipa Stefana Rajića je u ovom dvoboju ostala i bez bodova i bez Jakova Karaule, koji je zbog ozljede prsta morao ranije napustiti travnjak.

Gradićima je ovo sedmo slavlje sezone i trenutno se nalaze na odličnom sedmom mjestu ljestvice s 26 osvojenih bodova, dok je Ban Jelačić ostao na 18 bodova.

U idućem kolu Mraclin će na svom travnjaku, 19. ožujka u 15 sati, dočekati Croatiju iz Hrastja, u Gradiće u istom terminu stiže Naftaš Ivanić, dok Jelačić dan ranije gostuje kod Tigra.