Nestvaran povratak Goričana: Rukometaši u 15 minuta nadoknadili 'minus 11', Ceković zabio s istekom vremena za remi s Vinkovčanima

28.11.2021. / Damir Žbulj

Poprilično nevjerojatnu utakmicu odigrali su rukometaši Gorice u 11. kolu hrvatskog prvenstva, doma protiv vinkovačke Spačve.

Gosti su na poluvremenu imali šest golova viška, a sredinom nastavka i ogromnih, činilo se nedostižnih 11 pogodaka prednosti. Nestvarno je tada na semaforu izgledalo 18:29.

Međutim, tada se ekipa Andrije Nikolića napokon 'pojavila' na utakmici, počela igrati svoj prepoznatljiv rukomet i zahvaljujući nemilosrdnoj, fanatičnoj igri u obrani te fantastičnom Sladoljevu,  malo po malo je počela stizati zaostatak.

Razigrao se Lucian Bura, počeli su Gal, Ceković, Čakarić, Laljek i Goričanec puniti mrežu Vinkovčana i gostima je voda došla do grla. Uvukla su se i panika i strah u njihove redove, a za konačnih 34:34 zaslužan je upravo kapetan Ceković, koji je u zadnje dvije i pol minute postigao tri zgoditka, a onaj za veliki bod praktički s istekom vremena, nakon još jedne sjajne intervencije Sladoljeva i odlično iskorištene minute predaha, 15-ak sekundi prije kraja.

Odigrana je akcija na krilo i Ceković je svojim osmim pogotkom osigurao veliko slavlje, iako nije upisana pobjeda.

Briljirao je ponovno i Ivan Laljek sa sedam golova iz devet pokušaja, ali je fantastičan bio i Juro Čakarić, koji je također u protivničku mrežu pospremio čak sedam lopti, bez promašaja!

Sedam komada dodao je i Bura, uz 50 posto uspješnosti, a nevjerojatnih 17 obrana Sladoljeva omogućilo je ovaj povratak za pamćenje.

Devet golova Mažurana i Vignjevića te osam Božićevića nisu bili dovoljni Spačvi za iznenađenje.

"Čestitao bih svojoj ekipi, iako smo odigrali jedno od lošijih prvih poluvremena. Napravili smo puno tehničkih pogrešaka i njima smo davali priliku za lagane golove. Obrana je bila loša, napad loš..."

"Dogovorili smo se drugo poluvrijeme da idemo gol po gol probati smanjiti razliku, zadnjih 15 minuta smo odigrali odličnu, borbenu utakmicu i uspjeli smo se vratiti, spasiti bod, što je za nas ovaj put veliki uspjeh," analizirao je ovaj dvoboj raspoloženi Laljek.

Gorica je trenutno na drugoj poziciji s 12 osvojenih bodova, dva više od Karlovca i Poreča te Dubrave, koja još u nedjelju igra posljednji dvoboj 11. kola, na svom terenu protiv Rudara. Upravo će u Rudama gorički rukometaši nastaviti svoju borbu za mjesto u Ligi za prvaka, a u posljednjem ovogodišnjem kolu na rasporedu je domaći okršaj  s Umagom, koji je na rasporedu 11. prosinca.