Novosti Sport Događanja

Nezaustavljivi Ante zabio i u slavlju protiv madridskog Atletica: Jubilarni 20. pogodak Budimira u Španjolskoj, to je uspjelo samo još Šukeru i Peternacu

16.05.2025. / Damir Žbulj

Naš gorički nogometni internacionalac i hrvatski reprezentativac Ante Budimir igra sezonu iz snova u dresu Osasune i vjerujemo kako ćemo ga možda u budućnosti gledati i u nekom europskom velikanu, jer Ante je to svojim partijama na travnjaku tijekom posljednjih godina zaslužio i izborio.

Nakon što je zabio i u prošlom kolu za 1:1 remi kod Betisa u Sevilli, Budimir je bio strijelac i pred svojim navijačima protiv madridskog Atletica, u velikoj 2:0 pobjedi, koja Osasunu ostavlja u utrci za novi izlazak u Europu. Trenutno je klub iz Pamplone na devetoj poziciji s 48 bodova, koliko ima i osmi Rayo Vallecano, na poziciji koja donosi kvalifikacije za UEFA konferencijsku ligu. Mallorca ima bod manje, a blizu je i Valencia, dva kola prije kraja La Lige.

Osasuna u idućem kolu igra doma protiv Espanyola, dok će na kraju sezone gostovati kod Alavesa pa se nadamo kako će Budimir zabiti još koji gol i kako će njegov klub ponovno zaigrati na europskoj razini, jer je to svojim partijama i zaslužio.

Osasuna je protiv Atletica povela sredinom prvog dijela preko Catena, a Budimir je fantastično poentirao glavom desetak minuta prije kraja, za konačnih 2:0 [VIDEO].

S 20 ligaških pogodaka na kontu Budimir drži treće mjesto ljestvice najboljih strijelaca, iza Mbappea i Lewandowskog, a ispred Raphinhe i Pereza.

Samo su dvojica hrvatskih nogometaša u La Ligi uspjela postići 20 ili više pogodaka u jednoj sezoni - Davor Šuker dva puta te jednom Alen Peternac.

"Sretni smo ovom utakmicom, bilo je komplicirano, protiv protivnika vrhunske razine. Dobro smo se branili, bili smo dobri na lopti. pokušali smo biti okomiti, a zabili smo i dva pogotka i sačuvali svoju mrežu. Mislim da je sve to bilo pozitivno, a posebno činjenica da smo pobijedili onda kada smo morali pobijediti. jer smo jako željeli ova tri boda, željeli smo biti tamo gdje se i nalazimo i da u ove dvije utakmice koje su nam preostale izborimo Europu. Veselimo se sada idućem dvoboju," poručio je Ante nakon velikog i emotivnog slavlja psa dodao:

"Sretan sam i sada se već ponavljam. Ulazim u klupsku povijest dulju više od 100 godina. Ponosan sam! Ponosan sam i što sam pomogao ekipi da osvoji nova tri boda i sada se veselimo novom izazovu!"

Standings provided by Sofascore

Podijeli