Nije u šoldima sve: Kurilovčani u velikom derbiju golovima Sedlačeka i Sudara 'okrenuli' Jarun u posljednjih pola sata

01.05.2021. / Damir Žbulj

Prvomajska proslava na Udarniku nije izostala niti ove godine, a za feštu su se pobrinuli nogometaši Kurilovca, koji su u velikom derbiju s 2:1 svladali zagrebački Jarun te su se ponovno uključili u borbu za naslov trećeligaškog prvaka!

Uzbudljiv dvoboj golovima su odlučili Luka Sedlaček i Marin Sudar, preokretom u zadnjih pola sata susreta.

Gosti su poveli poslije deset minuta igre u nastavku preko Aboubacara, ali ekipa Marka Pancirova pokazala je karakter te je na najbolji mogući način prekinula niz od tri uzastopna prvenstvena poraza. Sedlaček se pobrinuo za brzinsko izjednačenje, a Sudar je za sva tri boda zabio u 76. minuti, samo dvije minute nakon što je ušao u igru umjesto Dianeževića.

Zapjevala je 'crvena' družina nakon velikog uspjeha svoju na sredini terena prepoznatljivu pjesmu - 'nije u šoldima sve...'

Ovaj rezultat na Udarniku iskoristilo je Trnje, koje je 0:2 pobjedom kod Gaja u Maču preuzelo vrh ljestvice s 58 bodova. Jarun ima jedan manje, a Kurilovčani su na 55 bodova.

U idućem kolu Kurilovec gostuje u Petrinji kod Mladosti, već u srijedu.

NK KURILOVEC: Nikola Beljan, Antonio Ćosić, Mijo Šarić, Matej Adžić, Niko Tolj (Leon Celčić 90'+2), Luka Sedlaček, Filip Hodak (Antonio Bakula 63'), Filip Dianežević (Marin Sudar 74'), Josip Marinić, Petar Lucijan Čurek, Ivan Rajić.