Nina Vuković juniorska viceprvakinja Hrvatske!

20.07.2020. / Damir Žbulj

Nina Vuković osvojila je naslov juniorske viceprvakinje Hrvatske na utrci na 800 metara, na pojedinačnom prvenstvu održanom u Zagrebu organizaciji HAAK Mladost i Hrvatskog atletskog saveza.

Nina je na kraju s vremenom 2:13,82 osvojila drugu poziciju, iza Marte Lugarić iz AK Dinamo-Zrinjevac, koja je u neizvjesnoj završnici stigla do zlata s vremenom 2:13,44. Brončana je bila Olja Galić iz zagrebačkog Agrama (2:14,41 ).

Sudjelovala je i Anja Petračić iz MK Velika Gorica, koja je dionicu prošla za 2:46,44.

Nina, Anja i Lucija Sever sudjelovale su na stadioni Mladosti na Savi i u utrci na 400 metara.

Medalja je Nini nažalost izmakla, završila je na četvrtom mjestu, ali je istrčala osobni rekord 57,89. Brončana Josipa Cecić (ASK, Split) trčala je 57,12, srebrna Rahela Leščak (AK Sloboda, Varaždin) bila je tek neznatno brža (57,10 ), dok je naslov prvakinje hrvatske uvjerljivo osvojila Veronika Drljačić (AK Križevci) s vremenom 55,68 .

Lucija je ostvarila vrijeme od 1:07,72, a Anja 1:12,93.

"Čestitamo curama na odličnom nastupu i ostvarenim rezultatima u disciplini koja im, pojašnjeno sportskim rječnikom - 'ne leži'," poruka je iz Maraton kluba Velika Gorica.