Nina Vuković stavila dvije bronce oko vrata na PH za mlađe seniorke

31.08.2020. / Damir Žbulj

Članica Maraton kluba Velika Gorica Nina Vuković nastupila je na Prvenstvu Hrvatske za mlađe seniorke u Zagrebu i oko vrata je stavila dvije brončane medalje.

Prvu je osvojila u utrci na 400 metara s vremenom 57,73. Srebro joj je izmaklo za nekoliko stotinki, druga je bila lea Novković iz AK Karlovac, dok je Veronika Drljačić bila zlatna (55,21 ).

Na dvostruko duljoj dionici također je kroz ciljnu ravninu prošla treća rezultatom 2:20,30. Ispred nje su bile Petra Cokarić iz ASK Split (2:19,57) te Paula Rakijašić (AK Virovitica), koja je naslov mlađe seniorske prvakinje osvojila s vremenom 2:17,68.

Anja Petračić je nastupila na utrci 3000 m sa zaprekama te je na kraju osvojila ukupno sjajno šesto mjesto (14:56,57), a sudjelovala je i u utrci na 800 metara (2:52,88).

U Gornjoj Bistri održana je 5. Bistranka, utrka na 5 kilometara. Sudjelovala je i Severina Prpa, koja je u ženskoj konkurenciji zauzela ukupno šesto mjesto. U odnosu na Slavonsku trku prije tjedan dana, poboljšala je rezultat, pa je sad otrčala 5 km za 25:55, što joj je i novi osobni rekord.

Održan je i Grawe noćni maraton, sa startom i ciljem na zagrebačkom Bundeku. MKVG je predstavljala Vedrana Janjić na utrci od 3/4 maratona te zabilježila prolazno vrijeme 3:06:34. U ukupnom poretku kod žena je završila na devetom mjestu a u kategoriji Ž40 na drugoj poziciji.

"Treninzi u Atletskoj školi Maraton kluba se nastavljaju, a do novog natjecanja pozivamo djecu i njihove roditelje da nam se pridruže svakog radnog dana od 19 sati na sjevernoj tribini ŠRC-a Velika Gorica," poruka je iz Maraton kluba Velika Gorica.