Novi trofej na Udarniku: Kurilovčani u nastavku napunili mrežu Jelačića za slavlje u Kupu NSVG

13.10.2020. / Damir Žbulj

U Vukovini je odigrana završnica Kupa Nogometnog saveza Velike Gorice. U finalnom okršaju sastali su se Ban Jelačić i velikogorički trećeligaš Kurilovec, koji je uvjerljivom partijom stigao do velike pobjede i novog trofeja, nakon što je nedavno u finalu Županijskog kupa poslije jedanaesteraca svladao Goricu!

Jelačić se odlično držao u prvom poluvremenu, imao minimalna zaostatak, no, kvaliteta Kurilovčana došla je do izražaja u nastavku susreta, kad su u domaću mrežu pospremili još pet komada, za konačnih 6:0. Trener Perica Vidak čak nije na travnjak poslao najjači sastav...

Vlatko Martinović je u 20. minuti probio suparničku obranu, a početkom drugog dijela precizan je i Filip Hodak.

Marin Sudar ušao je na poluvremenu umjesto Martinovića i ubrzo je i on bio strijelac, a nekih pola sata prije kraja zabija i Petar Lucijan Čurek.

U finišu Sudar postiže svoj drugi pogodak, dok je u drugoj minuti sudačke nadoknade posao zaključio Antonio Bakula.

Finale Kupa NSVG sudili su Nikola Meić (Donje Podotočje), Josip Vitez (Kobilić) i Dario Mužar (Velika Gorica). Delegat je bio Darko Blažinčić, a četvrti sudac Luka Kelihar (Velika Gorica).

Nakon što je proteklog vikenda odmarao, zbog koronavirusa u redovima Mladosti iz Petrinje utakmica na Udarniku je odgođena za kraj listopada, u idućem kolu lider 3. HNL Središte u subotu gostuje kod HAŠK-a.

Ban Jelačić u 11. kolu JŽNL igra u Mičevcu kod Klasa.

NK BAN JELAČIĆ: Ivan Marković, Marko Rovišan (Patrik Nezirović 57'), Dominik Smolković, Petar Krasnić (Ivan Jambrešić 46'), Ivan Smok (Teo Sremić 84'), Josip Mihanović, Filip Harambašić (Krešimir Pajdić 40'), Mateo Nikić (Petar Godinić 65'), Josip Matić, Jurica Čumpek, Antoni Prizmić. Klupa: Franjo Jergovski, Lovro Matković. Trener: Stefan Rajić.

NK KURILOVEC: Nikola Beljan, Antonio Ćosić, Noa Kovačić, Josip Marinić (Ivan Čolić 57'), Mate Tominac (Antonio Bakula 57'), Luka Pavlak, Luka Sedlaček (Dino Konjevod 57'), Filip Hodak, Juraj Spudić (Roko Krpan 57'), Petar Lucijan Čurek, Vlatko Martinović (Marin Sudar 46'). Klupa: Jan Paolo Debijađi, Mark Muhar. Trener: Perica Vidak.

(Foto: NK Kurilovec)