Odbojkaši uzeli set Riječanima, Velikogoričanke ostale bez bodova kod Dinama II

25.10.2021. / Damir Žbulj

U četvrtom kolu Superlige, elitnog razreda odbojkaškog natjecanja u Hrvatskoj, Gorica je upisala i četvrti poraz.

Naši odbojkaši ponovno su vodili veliku borbu, baš kao i u prošlom kolu u Sisku, uspjeli su ponovno osvojiti jedan set, ali protiv Riječana se nije moglo više.

Nakon što su gosti uzeli prvu dionicu, igrači Marka Barunovića su u drugom setu odigrali sjajno te su s 25:22 izjednačili rezultat na semaforu. Ipak, Rijeka je uvjerljiva u trećem setu, a onda u četvrtom dolazi i do svoje prve pobjede (18:25, 25:22, 15:25, 18:25).

Za Goricu su igrali Cindrić, Mezak, Dumić, Somek, Klasnić, Grgurić, Azinović, Pejić, Jovović i Radoš (L).

U idućem kolu Goričani gostuju u Splitu, koji su dvoboj trećeg kola u Rijeci propustili zbog koronavirusa u svojim redovima, a u ovom kolu su uvjerljivo poraženi kod favorizirane osječke Murse. Jedinu pobjedu sezone ostvarili su protiv Siska.

12. OK ZADAR 5 0 5 1 15 0.0667 273 397 0.6877 0

Odbojkašice Velike Gorice, koje se natječu u 1. B HOL Sjever, što je treći rang hrvatske klupske ženske odbojke, poražene su na gostovanju kod druge ekipe zagrebačkog Dinama. Djevojke pod vodstvom trenera Vinka Ivelja odigrale su sjajno prvi set, namučile su svoje favorizirane suparnice, ali su domaće igračice s 30:28 ipak stekle početnu prednost i praktički prelomile dvoboj. U drugoj dionici Dinamo je uvjerljiv s 25:14, a u trećoj s 25:18 dolazi do slavlja.

Gostovanje HOK Gorica u Međimurju kod ŽOK Kaštel je odgođeno.

Velikogoričanke su tako ostale na jednoj pobjedi ove sezone, koju su ostvarile u drugom kolu protiv Medveščaka (27:25,25:19,25:18).

HOK Gorica također ima jedno slavlje, u drugom kolu pao je Vrbovec s 3:2 (22:25, 25:19, 26:24, 17:25, 18:16). Na otvaranju sezone djevojke pod vodstvom Luke Bišćana izgubile su u pet setova u Sisku (25:22, 25:19, 18:25, 11:25, 15:7).

U četvrtom kolu OK Velika Gorica igra u subotu od 11 sati u Gradskoj sportskoj dvorani protiv Vrbovca, dok HOK Gorica dočekuje treću ekipu zagrebačke Mladosti.