Odbojkašice Velike Gorice vas pozivaju na veliki derbi protiv Varaždinki

11.02.2024. / Damir Žbulj

Pred odbojkašicama OK Velika Gorica veliki je izazov u 14. kolu Prve lige, jer u goste im stiže OK Cratis Varaždin, ekipa koja je ove sezone skupila tek jednu pobjedu više od Velikogoričanki i bit će to izravan okršaj za devetu poziciju na ljestvici i bijeg od 'opasne zone', gdje se nalaze HOK Zagreb i OK Zadar, jedina ekipa bez osvojenih bodova ove sezone.

Djevojke pod vodstvom Vinka Ivelja i njegovog pomoćnika Dražena Uzelca poražene su, ne bez borbe, na otvaranju sezone od favorizirane druge ekipe zagrebačke Mladosti u tri seta (20:25, 23:25, 22:25), dok se na gostovanju kod riječke Drenove na Kozali vodila velika borba u pet setova...

Velikogoričanke su dobile prvu dionicu, ali su iduće dvije otišle na stranu domaćih igračica. U četvrtom setu prava drama, Velika Gorica u napetoj završnici dolazi do izjednačenja, ali u odlučujućem setu Drenova ipak slavi, za konačnih (21:25, 25:11, 25:22, 23:25 i 15:11), nakon više od dva sata sjajne odbojke. Igrale su Lorena Džido, Sara Sruk, Ema Đurak, Mateja Grahovac, Vedrana Burić, Lea Meštrović, Lucija Jozepović, Paula Pavlović, Mara Nola Kobaš, Marija Rozić, Anamarija Kralj, kapetanica Nikola Matić i libera Nina Kolobarić i Antonia Mlinac.

Curama će podrška s tribine biti od velike važnosti pa vas pozivaju da ove nedjelje od 17.30 sati budete u Gradskoj sportskoj dvorani!