Petarda sjajnih juniora Gorice!

23.10.2021. / Damir Žbulj

Još jednu sjajnu utakmicu odigrali su juniori Gorice, koji su s 5:0 deklasirali Rudeš te su zadržali fenomenalnu treću poziciju na ljestvici, iza Lokomotive i Dinama...

Prvih pola sata je proteklo u izjednačenoj igri, a onda se dogodio ključni trenutak dvoboja. Fran Matas je zaradio drugu javnu opomenu i isključenje, a nezaustavljivi Brazilac Caio da Cruz je realizirao kazneni udarac za početnu prednost Goričana. Bio mu je to osmi gol sezone, nalazi se na drugom mjestu ljestvice strijelaca, jer je Niko Domjanić iz Varaždina zabio dva više.

Samo nekoliko minuta kasnije Rudešov branič Vilim Krušlin posprema loptu u vlastitu mrežu i tada je već bilo jasno kako će bodovi ostati u Velikoj Gorici.

U završnih 15-ak minuta stigla je potvrda uvjerljivog slavlja, prvo je mrežu gostiju pogodio Nikola Ciprić, a ubrzo i Matija Carl. Obojica su u igru ušli u nastavku dvoboja.

Konačni rezultat je u završnici postavio Antonijo Vujičić, još jedan adut s klupe Svena Raića.

Juniorima Gorice ovo je sedma pobjeda u desetom nastupu, uz dva remija, s Osijekom i Lokomotivom i tek jedan, jedini poraz, od Dinama. Ovo nije bila prva 5:0 pobjeda ove sezone, jer je i u prvom kolu identičnim rezultatom pao riječki Orijent 1919.

U 11. kolu na rasporedu je veliki okršaj s vršnjacima Hajduka u Splitu.

HNK GORICA (JUNIORI): Josip Cundeković, David KOvačić, Dominik Quni (Luka Tepšić 80'), Vinko Skrbin, Matija Frković (Antonijo Vujičić 62'), Vanja Kulenović (Nikola Ciprić 62'), David Sim (Luka Brandić 46'), Luka Brlek (Matija Carl 71'), Marco Ćurić, Mario Matković (Josip Žuljević 80'), Caio da Cruz oliveira Queiroz.