Pinkyjevci Elena Pleša i Kruno Koren brončani na seniorskom prvenstvu Hrvatske!

18.02.2019. / Damir Žbulj

Sjajne rezultate ostvario je velikogorički Judo klub Pinky na seniorskom prvenstvu Hrvatske, koje je održano u zagrebačkim Sutinskim vrelima.

Elena Pleša osvojila je brončanu medalju u kategoriji do 57 kilograma. Svladala je Jelenu Brešković i Doru Šunjergu, a izgubila je od Dore Bortas, koja je kasnije osvojila srebro. Zlato je pripalo Teni Šikić.

Broncu je u kategoriji do 81 kilograma zaslužio je Kruno Koren, koji je poražen od srebrnog Damiana Sokolovića. Pobjede je upisao nad Ante Ragužom, Tinom Stražom i Lukom Milinom.

Tomislav Karnas i Igor Tihi su u kategoriji do 90 kilograma završili na petom mjestu. Karnas je pobijedio Petra Vujića i Domagoja Ćukovića, a nakon poraza od Denisa Beljića je u repasažu svladao Matka Kvesića i Josipa Šančića, a poražen je od Ivana Jelače, koji je osvojio broncu.

Tihi je svladao Lovru Vitaljića i Josipa Šančića, a izgubio od Beljića i Mihaela Topolovca.

Ovaj put su bez plasmana natjecanje završili Fran Videk, Borna Lasić, Tomislav Duspara i David Koren.

(Foto: Tino Marić/HJS)