Pobjednički start Milanovića u Vukovini, Marko i Marijan Grdenić osigurali slavlje Lukavca, Meštrica 'popila' devet komada od vodećih 'Kobri'

13.10.2024. / Damir Žbulj

Damir Milanović vratio se u turopoljski nogomet na klupi Jelačića i odmah je upisao pobjedu! U Vukovini je s 3:0 'pao' Kloštar, golovima kapetana Nikića, Markova i Matića...

Mateo Nikić je već u 14. minuti razveselio domaće navijače u Vukovini, a u samom finišu prvog dijela Josip Markov je povećao prednost. Pola sata prije kraja sve je bilo gotovo, Josip Matić pogađa gostujuću mrežu i Milka je mogao biti izuzetno zadovoljan kako je krenula ova njegova nova trenerska priča. Lani je napustio kormilo Mraclina kako bi se priključio stožeru Deana Klafurića u mostarskom Veležu, zajedno su prije radili i u mađarskom Honvedu, a posljednji posao im je bio u Bačkoj Topoli. U bogatoj igračkoj karijeri nastupao je za klubove poput Hrvatskog dragovoljca, Šibenika, Segeste, igrao je i u Mađarskoj, a osim u Gorici, dubok trag je ostavio i u Kurilovcu, Gradićima i Buševcu te svakako ima puno iskustva i znanja koje može prenijeti mlađim i talentiranim nogometašima, a takvih ima u Vukovini.

U prvih 11 protiv Kloštra bili su Leonardo Klepac, Ivan Landeka, Marko Drezga, Josip Markov, Filip Harambašić, Ivan Pušić, Mateo Nikić, Leon Klasnić, Dan Kovačević, Josip Matić i Patrik Nezirović, a priliku s klupe dobili su i Jakov Panižić, Miron Memić i Robert Dojkovski.

Jelačić je na drugom mjestu ljestvice Premier lige NSZŽ, ali trenutno s velikim zaostatkom za vodećim samoborskim 'Kobrama'. No, sezona je duga i moglo bi tu još biti svega te se nadamo kako će se društvo iz Vukovine uključiti u borbu za naslov prvaka.

Kako sada stvari stoje, Kobre su nezadržive jer su u 11 dosadašnjih nastupa upisane sve pobjede. Na gostovanju u Gornjoj Lomnici nisu imali ravnopravnog suparnika, jer je posljednja Meštrica čak devet puta morala vaditi loptu iz svoje mreže. Počasni pogodak u teškom 1:9 porazu je za domaće zabio Bruno Augustić.

Lukavec u prošlom kolu nije završio dvoboj kod Sloge u Križu, koji je na poluvremenu prekinut zbog nedostatka igrača. Utakmica je registrirana 3:0 za domaće, taj rezultat je i bio na semaforu nakon prvih 45 minuta, a Lukavec je na kraju i kažnjen oduzimanjem jednog boda.

U novom nastupu čekao ih je domaći dvoboj s Bestovjem, kojeg su odlučili Marko i Marijan Grdenić, golovima pola sata prije kraja i na ulasku u sudačku nadoknadu. Kapetan Marko je u 57. minuti realizirao kazneni udarac, gosti su nakon toga ostali i bez isključenog Šolčića, koji je preburno reagirao na odluke suca Leškovića. Marijan je u igru ušao u 61. minuti i na kraju se pokazao kao pravi džoker s klupe. U početnoj postavi bili su Sonny Boy Dražić, Tomo Grdenić, Marko Grdenić, Matija Žinić, Jurica Mihalinčić, Hrvoje Humeljak, Luka Borković, Dominik Fučkala, Ivan Hladni, Luke Nathan Bogadi i Mateo Maslač, a Župetić je u nastavku, uz Marijana Grdenića, uveo još i Krešimira Drka i Valentina Borkovića.

Preostale utakmice 11. kola igraju se u nedjelju, a na rasporedu su i dva naša lokalna derbija! Lomnica dočekuje Klas iz Mičevca, dok u Kuče kod Turopoljca stiže Polet, a oba susreta zakazana su za 15.30 sati.