Poraz rukometašica Udarnika na premijeri

30.09.2017. / Sportska redakcija

Porazom od lanjskih viceprvakinja Druge lige, ekipe Murvice, rukometašice Udarnika otvorile su novu prvenstvenu sezonu. Gošće iz Crikvenice parket Gradske sportske dvorane napustile su uzdignutih ruku poslije pobjede 30:25.

Gošće su bile u rezultatskoj prednosti tijekom svih šezdeset minuta, domaće rukometašice tek su u uvodnim minuta u tri navrata uspjele poravnati rezultat. U prvom dijelu gošće su u jednom trenutku imale i po četiri zgoditka prednosti, da bi rukometašice Udarnika na odmor otišle s minus tri (12:15). U nastavku, domaće igračice pojačavaju igru u obrani što rezultira dolaskom na samo gol zaostatka (18:19, 19:20, 20:21). Imale su Kurilovčanke i napade za izjednačenje, no gostujuća vratarka, pa i tehničke pogreške (bilo ih je podosta, op.a) odnijele su mogućnost izjednačenja.

Prvo ime susreta bila je Marijeta Lekaj koja je susret završila s 12 zgoditaka. Za nju domaće igračice jednostavno nisu imale rješenja. U domaćim redovima najviše su se istaknule vratarka Mihala Lukinić koja je držala Udarnik u na životu u trenucima dok se lomio susret, dok su napadački odskakale Mia Kos s pet te Josipa Nujić sa šest zgoditaka. No, daleko je to od izdanja na koja smo navikli od Nujićeve koja je preklani odskakala u ovome rangu.

2. ŽRL- ZAPAD, 1. KOLO
ŽRK UDARNIK – ŽRK MURVICA 25:30 (12:15)
ŽRK UDARNIK: Lukinić, Krsnik 3, Mijatović, Drača 4, Nedić, Mihaljević, Bilić 3, Kramarić 1, Kos 5, Rašić, Horvat, Filipec, Nujić 6, Antonić, Treščec, Zrinušić 3. TRENER: Mario Turan
ŽRK MURVICA: Antić, Butković 4, Papić 1, Skorić 6, Grozdek, Filipović 4, Lekaj 12, Ljubanović, Mandekić, Debelić 3, Pešut, Poslek, Tomić, Talan, Matijašić. TRENER: Mladen Prskalo

Poraz rukometašica Udarnika na premijeri Poraz rukometašica Udarnika na premijeri Poraz rukometašica Udarnika na premijeri Poraz rukometašica Udarnika na premijeri Poraz rukometašica Udarnika na premijeri Poraz rukometašica Udarnika na premijeri Poraz rukometašica Udarnika na premijeri Poraz rukometašica Udarnika na premijeri Poraz rukometašica Udarnika na premijeri