Poraz za kraj

23.11.2020. / Damir Žbulj

Sedmim ovosezonskim porazom Turopoljac iz Kuča otišao je na zasluženi predah. Rakov Potok bolje se snašao u svojoj blatnoj kaljuži te je slavio golovima u drugom poluvremenu. Lončarić je ušao u nastavku ušao u igru i nakon kornera poentirao za početnu prednost domaćih, dok je Pudić u zadnjoj minuti realizirao kontru za konačnih 2:0.

U Kučama su sigurno očekivali više, ali u ovoj turbulentnoj jeseni, koju je uz sveprisutnu koronu obilježila i trenerska smjena, ozljede, dolasci i dolasci igrača, mjesto u sredini ljestvice sa sedam pobjeda i tri remija nije loš temelj za proljetni nastavak natjecanja.

NK TUROPOLJAC KUČE: Petar Kovačić, Stjepan Martinić, Filip Dejanović, Dario Iličić, Marko Preradović (Leon Jaki 74'), Mijo Jandriš, Vjekoslav Lučić, Matija Fabijančić (Stjepan Đuračić 64'), Kristijan Avramović, Tomislav Horvat, Miljenko Kumić. Trener: Milan Marinić.

Polet se također nije proslavio u zadnjem jesenskom nastupu. Dinamo je u Jakovlju slavio s uvjerljivih 5:0, ali ekipa iz Buševca nije iskoristila svoje prilike i domaćin je iskoristio ponuđeno.

Dinamovci su poveli u 11. minuti, ali je na isteku prvih pola sata Polet imao kazneni udarac, no, Stupariću je Hercigonja obranio kazneni udarac. Tko zna u kojem bi smjeru otišla utakmica da su gosti uspjeli izjednačiti...

Pola sata prije kraja Hrvoje Bradić je ponovno kapitulirao, pogodak Petira nekoliko minuta kasnije prelomio je dvoboj. Marijo Pejak je u 68. minuti zaradio drugu javnu opomenu, a s igračem manje je Polet u finišu primio još dva pogotka, Konjevod i Vrabec su dovršili posao. Zanimljivo, domaćin je na utakmicu stigao s 11 igrača, bez zamjena i na kraju mu nisu bile niti potrebne.

NK POLET (BU): Hrvoje Bradić, Damir Baćan (Janko Mikulić 71'), Bruno Žordić (Bruno Šestak 46'), Matija Brajković (Marko Tičarić 46'), Marijo Pejak, Zvonimir Matušin, Ivica Sučić (Leonardo Janječić 64')Bruno Jušić, Mario Stuparić, Ivan Klafurić (Ivan Zagorec 46'), Damir Milanović. Trener: Zoran Tomčić.

Ekipa Klasa iz Mičevca proigrala je u završnici polusezone, upisala svoje jedine dvije pobjede, ali je prije odlaska na odmor teško stradala kod lidera u Samoboru, koji nije imao milosti. Čak sedam puta je Matija Sivec morao po loptu u mrežu.

S devet osvojenih bodova momčad Dragana Karanovića je pri samom dnu ljestvice i na proljeće će voditi grčevitu borbu za opstanak.

NK KLAS (M): Matija Sivec, Antonio Matošević, Josip Preglej, Ivan Orešković, Antonio Kundih, Luka Kopilović, Denis Đukić (Damir Krizmanić 46'), Dario Roksandić, Tin Bakota, Hrvoje Lončarić, Tomislav Šteko. trener: Dragan Karanović.

Ban Jelačić nepotrebno je putovao na dvoboj s Vinogradarom u Mladini, jer se domaćin nije pojavio na utakmici. Sasvim sigurno će ekipa iz Vukovine za zelenim stolom upisati pobjedu i nova tri boda, a treba još i odigrati odgođeni domaći dvoboj sa Stupnikom, u subotu 28. studenog.

-->> Nezaustavljiv Mraclin u Lomnici slavio osmu u nizu i učvrstio treću poziciju za nastavak sezone!

Najbolje je jesen odradio Mraclin, koji je 3:0 slavljem kod Lomnice nastavio svoj fantastičan niz i s 37 osvojenih bodova i na trećem mjestu ljestvice otišao na zasluženi predah.