Prekid utakmice u Pokupskom, Kupa uzela bodove, Jelačić slavio u gostima

08.05.2022. / Damir Žbulj

Nogometaši Kupe su u Pokupskom upisali 1:0 pobjedu, u utakmici koja je završila nakon prekida u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Leon Klasnić pogodio je mrežu Dinama iz Jakovlja u 30. minuti, a sve se 'zakuhalo' u finišu prvog dijela.

Gosti su se fizički obračunali sa sucem Soleničkim iz Jastrebarskog, crvene kartone zaradili su Mateo Piškor, Nikola Cingulin i Davor Malić.

Ubrzo su još dvojica igrača Dinama napustila teren zbog 'ozljeda' i utakmica je prekinuta jer su gosti iz Jakovlja u Pokupsko stigli sa samo jednom rezervom, koju su iskoristili ranije u prvom poluvremenu.

NK KUPA POKUPSKO: Tomislav Sečenj, Marijan Petković, Ivan Šestak, Tihomir Sečenj, Ivica Petković, Mihael Vranešić, Robert Bašić, Matija Brajković, Ivan Klasnić, Josip Brajković, Leon Klasnić.

Jelačić je opravdao ulogu favorita na gostovanju kod Zrinskog u Farkaševcu, a za 1:3 slavlje pobrinuli su se Marko Rovišan, Miron Memić i Filip Harambašić.

Rovišan je bio strijelac u finišu prvog dijela, a nakon što je domaćin izjednačio u 55. minuti mreže su mirovale do završnih desetak minuta. Memić je usmjerio utakmicu na stranu gostiju u 79. minuti, dok je Harambašić, koji je ušao u igru na početku drugog dijela, postavio konačni rezultat u 89. minuti.

Domaćin je početkom nastavka ostao bez isključenog Burića i to je poprilično pomoglo ekipi iz Vukovine.

NK BAN JELAČIĆ VUKOVINA: Davor Sakač, Marko Rovišan, Petar Krasnić (Filip Harambašić 46'), Mateo Maslač, Ivan Smok (Domagoj Koprivčić 89'), Josip Mihanović (Jakov Karaula 65'), Mateo Nikić, Josip Miletić (Patrik Jurić 89'), Miron Memić (Antonio Nikić 89'), Jurica Čumpek, Antoni Prizmić (Filip Zagorec 89').

U nedjelju će u 25. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige od 17 sati Klas gostovati kod Rakovog Potoka, Polet kod Vatrogasca u Zdencima Brdovečkim.

U Lomnici se u istom terminu igra derbi, stiže Mladost iz Obrezine, dok će Turopoljac u Kučama dočekati Breganu.