Preokret Gradića za pad Španskog

07.05.2017. / Sportska redakcija

Nogometaši Gradića i Španskog odigrali su pravu prvenstvenu utakmicu koja je mogla zadovoljiti sve okupljene.

Puno trke i dinamike, dva prekrasna pogotka iz slobodnih udaraca, domaći preokret od 0:2 u konačnih 3:2 samo je djelić onoga što se moglo vidjeti i doživjeti na igralištu u Gradići. Tri boda u susretu prepunom preokreta pripala su na kraju domaćoj momčadi koja je do pobjede pogotkom Dražena Ledera u 88. minuti utakmice.

-Ja sam rekao da nas onaj nered iz Obreža ne smije poremetiti. Do se i dogodilo, jer mi smo momčad koja ima karakter i pobjednički mentalitet. Ja ću prvi čestitati ekipi koja nas pobijedi do kraja prvenstva, no tko nas želi pobijediti taj zbilja mora tog dana biti u vrhunskoj formi. Ono što je najvažnije u svemu ovome je to što smo mi momčad- poslije utakmice je rekao zadovoljni domaći trener Zoran Tomčić.

Na domaćim vratima u današnjem se susretu umjesto suspendiranog Petra Kovačića našao Domagoj Iveljić, koji je unatoč problemima kralježnicom odradio fantastičan posao zaustavivši nekoliko teških udaraca gostujućih igrača. No, u 34. i 37. minuti i on je bio nemoćan jer najprije ga je pogotkom glavom svladao Marko Radanović, a samo tri minute kasnije gosti su preko Tomislava Ćorića pogotkom iz slobodnog udarca poveli s 2:0.

Nije u tim trenucima slutilo na dobro po domaću momčad, no pogodak Nikole Furića iz 41. minute donio je nadu u povoljan rezultat. Taktičkom i discipliniranom igrom igrači Zorana Tomčića u nastavku susreta ostavili su goste praznih džepova. Najprije je Damir Bogović pogotkom iz kaznenog udarca nakon što je u gostujućem šesnaestercu prekršajem zaustavljen Krešimir Budimir poravnao na 2:2, da bi se dvije minute prije kraja susreta za veliko veselje na tribinama i klupi pobrinuo Dražen Lader kojeg je idealnom loptom poslužio još jedan joker s klupe, tek ušli Josip Barišić čime je trener Zoran Tomčić još jednom potvrdio kako ima nos za prave poteze.

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 25. KOLO
NK GRADIĆI – NK ŠPANSKO 3:2 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Radanović (34), 0:2 Ćorić (37), 1:2 Furić (41), 2:2 Bogović (54- 11m), 3:2 Leder (88)
NK GRADIĆI: Iveljić, Cedrick, Rajić, Ferenček, Ekollo (od 60. Leder), Bogović, Župetić (od 60. Šandor), Štefner (od 87. Barišić), Krstanović, Budimir, Furić (od 70. Lacković). TRENER: Zoran Tomčić
NK ŠPANSKO: Flanjak, Mažurin, Šoša, Radanović, Butumović (od 71. Grubišić), Tičak, Nimac (od 46. Marjanović), Ćorić (od 83. Gudelj), Pišković, Marinković (od 72. Lerotić), Vedriš. TRENER: Željko Radišić

Preokret Gradića za pad Španskog Preokret Gradića za pad Španskog Preokret Gradića za pad Španskog Preokret Gradića za pad Španskog Preokret Gradića za pad Španskog Preokret Gradića za pad Španskog Preokret Gradića za pad Španskog Preokret Gradića za pad Španskog Preokret Gradića za pad Španskog Preokret Gradića za pad Španskog Preokret Gradića za pad Španskog