Preokret kod HAŠK-a u posljednjih pola sata: Sedlaček i Hodak osigurali novo slavlje

18.10.2020. / Damir Žbulj

U svom desetom ovosezonskom trećeligaškom nastupu nogometaši Kurilovca stigli su na gostovanju kod HAŠK-a i do svoje sedme pobjede.

Domaćin je vodio od treće minute, ali je ekipa Perice Vidaka uspjela u posljednjih pola sata kreirati veliki preokret za 1:3 slavlje.

Rihtar je već u trećoj minuti svladao Debijađija i HAŠK se nakon toga okrenuo čuvanju minimalne prednosti.

Udarac za goste bila je i ozljeda Mije Šarića, koji je već nakon pola sata igre morao napustiti travnjak, a priliku je tada dobio mladi Antonio Ćosić...

Početkom nastavka ulazi Marin Sudar, a pola sata prije kraja izjednačenje donosi Luka Sedlaček.

Ključni trenutak bio je ulazak Filipa Hodaka u 69. minuti, jer je praktički u prvom dodiru s loptom zabio za preokret, a desetak minuta prije kraja svojim drugim pogotkom zapečatio sudbinu HAŠK-a u ovom dvoboju.

Kurilovčani su trenutno drugi na ljestvici, s bodom, ali i utakmicom manje od vodećeg Jaruna, koji je u 11. kolu 3. HNL Središte s minimalnih 1:0 svladalo Trnje. Naravno, čovjek odluke bio je Igor Prijić, ovo mu je bio već 11 gol sezone i naravno da je najbolji strijelac lige.

U idućem kolu Kurilovec igra na Udarniku s Maksimirom, u subotu 24. listopada od 15 sati. Četiri dana kasnije igra se odgođeni domaći dvoboj s petrinjskom Mladosti, a posljednjeg dana listopada na rasporedu je gostovanje u Vrbovcu.

NK KURILOVEC: Jan Paolo Debijađi, Juraj Spudić, Ivan Rajić, Mijo Šarić (Antonio Ćosić 32'), Josip Marinić, Mate Tominac, Luka Pavlak (Ladislav Roginić 79'), Marin Matoš, Luka Sedlaček, Noa Kovačić (Marin Sudar 46'), Vlatko Martinović (Filip Hodak 69'). Klupa: Nikola Beljan, Antonio Bakula, Tomislav Dadić. Trener: Perica Vidak.