Preokret Meštrice za bijeg na vrhu ljestvice, Posavec golom Joveša uzeo veliki bod Kloštru

26.10.2021. / Damir Žbulj

Turopoljski derbi u 1. ŽNL Istok u Kobiliću završio je bez pobjednika i postignutih golova. Vatrogasac je dočekao Turopolje, a mreže su ostale netaknute.

NK VATROGASAC: Stjepan Krvarić, Josip Šošić (Josip Batinić 90'), Vjekoslav Čavar, Ivan Kontić, Marko Novak (Antonio Ivkić 63'), Luka Krstanović (Josip Vuksan 80'), Matija Šimek, Damir Matković, Fran Klarić, Josip Grilec (Christian Sambol 70'), Toni Štefner.

NK TUROPOLJE: Andrija Budimir, Ante Cavrić (Jasmin Blagušević 58'), Ivan Gjurašin, Mislav Ceković, Matej Karlović, Andreas Šejić (Jurica Jambrešić 68'), Stanko Herceg, Mile Anđelić, Ivan Kos, Tomislav Lučić, Matija Roginić.

Obje ekipe su sada na 17 osvojenih bodova, koliko ima Dinamo Hidrel, koji je u ovom kolu u Novom Čiću s 1:5 poražen od Dubrave. Jedini gol za domaće zabio je u 74. minuti Martin Žugaj.

U idućem kolu igra se još jedan veliki lokalni derbi, jer u Turopolje stiže upravo Dinamo Hidrel, u subotu od 15 sati.

Meštrica je učvrstila vodeću poziciju nakon preokreta i 2:1 gostujuće pobjede kod Gaja. Domaći su poveli u 14. minuti i prednost su sačuvali do poluvremena, a nisu ni iskoristili nekoliko sjajnih prigoda.

Međutim, odmah početkom nastavka Karlo Pagadur je izjednačio, a Goran Mihalinčić je u 78. minuti donio vrijedna tri boda ekipi iz Gornje Lomnice. Gosti su u završnici bili bez isključenog Slivaka, ali srećom bez utjecaja na završni rezultat.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Marin Radaš, Goran Mihalinčić, Hrvoje Bartolović, Marin Tuka, Karlo Pagadur, Bruno Augustić, Mario Skorin, Nikola Slivak, Marko Ćevid (Ivan Šimunović 46'), Krešimir Košutić (Pavao Galović 57').

Posavec je pomogao Meštrici remijem kod favoriziranog Kloštra. Pogodak za konačnih 1:1 zabio je Dejan Joveš još u 37. minuti dvoboja...

NK POSAVEC: Lucijano Andrijanić, Ivan Brzović, Marko Slivak, Mislav Kovačević, Patrik Babić, Antonio Krajinović (Mario Kučan 90'). Josip Breščaković, Ivan Vranek (Marijo Duvnjak 71'), Denis Kučan (Ivan Rajner 65'), Dejan Joveš (Alen Breščaković 81'), Domagoj Desput.

Buna je i dalje na dnu ljestvice, bez osvojenog boda. Protiv Jelačića iz Banova domaći su poveli u 63. minuti, iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Marko Kovačić.

No, prednost je trajala samo dvije minute, a gosti slavljenički gol postižu u 78. minuti susreta. Šušak i Uremović pronašli su put kroz obranu Bune do mreže Filipa Raka.

Buna će prvi bod pokušati osvojiti u nedjelju kod Dubrave. Posavec gostuje kod Ostrne, Vatrogasac kod Lonje, a Meštrica igra doma s Rakovcem.