Prvi bod rukometašica Gorice: Mia Kos u finišu zabila za remi s Moslavinom

17.10.2024. / Damir Žbulj

U trećem kolu 3. HRL Središte rukometašice Gorice upisale su svoj prvi ovosezonski bod, nakon što je dvoboj prvog kola s Trešnjevkom II odgođen, a u dvoboju s drugom ekipom prvoligaškog Dugog Sela upisan poraz.

Utakmica s Moslavinom bila je dramatična i izjednačena, iako su domaće igračice nakon desetak minuta igre u nastavku imale čak pet golova prednosti. Gošće su ipak brzinski uspjele uhvatiti priključak, u završnici su preokretom došle i do dva razlike, no, Danijela Mihaljević i Ema Burić zabijaju za izjednačenje, a u samom finišu dvoboja Mia Kos pogađa za konačnih 24:24.

Mihaljević je na kraju postigla šest pogodaka, Maja Đuričić je dodala pet komada, a Ema Burić i Maja Kett Karadak precizne su bile po četiri puta. Mia Kos je dvaput tresla mrežu suparnica, a po jednom su zabile Tara Troha, Valentina Čančar i Mihaela Devčić. Svoj doprinos dale su i Lukrecija Čurek, Lorena Rukavina, Sara Sremić, Mia Rađenović, Doris Katalinić i Nina Vajdić.

Kod Moslavine bolje od ostalih Doris Vlajsović sa šest i Lana Kamenski sa pet golova.

Termin za dvoboj s Trešnjevkom II još nije određen, a u idućem kolu rukometašice Gorice igraju kod druge ekipe Samobora, u subotu od 18 sati.