Robert Zlodi odlučio okršaj Bune i Dinama, Posavec s igračem manje stigao do važnih bodova kod Brckog

23.05.2023. / Damir Žbulj

Na igralištu u Vukovini odigran je dvoboj 23. kola 1. ŽNL Istok između Bune i Dinama iz Novog Čiča, kojem nije pomogla niti trenerska promjena za prekid negativnog niza.

Umjesto Marija Paviše stigao je iskusni Vlado Horvat, ali Dinamovci su bez bodova postali i protiv Bune te su sada blizu opasne zone sa 17 osvojenih bodova, jednim više od Brckog, a četiri ispred zadnje Ostrne. Ekipa iz Novog Čiča je jesenski dio sezone zaključila s tri izgubljena dvoboja, a u nastavku su upisali tek četiri remija i pet poraza.

Slavlje Buni osigurao je pogodak Roberta Zlodija u 64. minuti susreta.

NK BUNA: David Petrac, Jakov Rak, Antonio Mrkonjić, Luka Kovačić, Robert Zlodi (Josip Muža 77'), Mario Pukšić (Marko Kovačić 46'), Ivan Rak, Josip Povoljnjak (Robert Vukašinec 68'), Robert Huđber, Josip Rovišan, Stjepan Kalisar.

NK DINAMO NOVO ČIČE: Bruno Filipović, Filip Čurla (Leo Hemen 70'), Mateo Jurišić (leon Hasanović 46'), Leo Hladni, Karlo Španiček (Matija Davutović 79'), Marko Rus (Marko Topalović 79'), Filip Đuksi (Matija Jeleč 65'), Filip Musoli, Fabrizio Hrkovac (Filip Žarina 46'), Vedran Brebrić, Marko Kadoić.

Vatrogasac je s 2:0 poražen kod vodećeg Kloštra, golovima Kletećkog i Filipovića iz prvog poluvremena.

Turopolje je bez bodova ostalo kod Rakovca. Čerkez i Grgoić su se pobrinuli za dva pogotka prednosti domaćih na poluvremenu, dok je Ivan Benke nakon desetak minuta igre u nastavku vratio nadu gostima...

Međutim, ostalo je 2:1 i drugoplasirani Rakovec nastavlja borbu za naslov prvaka 1. ŽNL Istok.

Posavec je do važne pobjede stigao kod Brckog, a čovjek odluke bio je Khudoyberdiev, koji je mrežu domaćih pogađao u finišu prvog dijela i desetak minuta prije kraja, za konačnih 1:2. Ova tri boda još su vrjednija nakon što je Posavec od 75. minute igrao bez isključenog Dejana Joveša, koji je u desetak minuta zaradio dvije javne opomene.

U prvih 11 Posavca bili su Mario Kučan, Igor Bencek, Alen Breščaković, Matija Breščaković, Martin Žugaj, Karlo Dominik Lihtar, Dejan Joveš, Josip Breščaković, Danijel Kučan, Leon Vrhovski i Ikhtiyor Khudoyberdiev. U finišu je s klupe ušao Ivan Vranek.

Još su tri kola do kraja sezone, u subotu će Turopolje od 17.30 sati dočekati Milku Trninu, dok će u nedjelju od 17.30 sati Posavec igrati s Lonjom, Dinamo s Kloštrom, Vatrogasac s Rakovcem, a Buna gostuje kod Gaja.