Rukometaši jure prema Ligi za prvaka, Vlado Šola i Dubrava zaleđeni na 'minus 20': Prošlo kolo smo shvatili kao jedno malo upozorenje

28.10.2024. / Damir Žbulj

Rukometaši Gorice ušli su u gostujući dvoboj s Dubravom kao favoriti za osvajanje bodova, a to se na kraju pretvorilo u jednu pravu 'rukometnu lekciju' na parketu tamošnje sportske dvorane.

Bilo je sjajno gledati kako je Matej Mišković posložio ovu ekipu, koja od prve do zadnje minute nije puštala 'nogu s gasa' te je u konačnici razmontirala momčad koju s klupe vodi legendarni Vlado Šola.

Obrana je bila besprijekorna, a kroz brzu tranziciju i lagane pogotke razlika je iz minute u minutu samo rasla. Odlično je Gorica igrala i na postavljanu obranu, imala je prava rješenja i konačnih 24:44 ne treba iznenaditi. Mišković i njegovi igrači misle ozbiljno, pokazalo se kako je remi s Moslavinom bio samo jedan loš dan i kako ova ekipa ima svoje mjesto u Ligi za prvaka, među šest najboljih hrvatskih klubova.

Fantastičan je bio Jakov Dujić s deset golova, bez ijednog promašaja, a priključio mu se i Rok Malin s osam komada iz devet pokušaja. Ovaj put kapetan Ceković također nije imao milosti, domaću mrežu zatresao je čak sedam puta, a odlični su bili i Marko Grubišić i Marin Lisac, koji su svaki dali po pet golova.

Dujić je trenutno i drugoi strijelac Paket24 Premijer lige sa 67 golova, tek dva više ima Tin Baković iz Čakovca.

No, posebno treba istaknuti najmlađe snage Gorice. Mišković je dao priliku i Franu Solaričeku, koji je precizan bio tri puta, dok je dva pogotka zabio i Emanuel Šima Jurić.

Briljirali su i vratari, Marin Sorić je izludio domaće igrače u otvaranju utakmice, a na kraju je imao 11 obrana, dok je četiri dodao i Mislav Turčić.

Bivši vratar Gorice i legenda našeg rukometa, Tomislav Sladoljev, imao je na golu Dubrave tešku večer, a uspio je zaustaviti tek dvije lopte. Ivan Barbić je zabio šest golova, od čega pet s linije sedam metara. Jedan sedmerac skinuo mu je sjajni Sorić.

”Prošlo kolo smo shvatili kao jedno malo upozorenje. Pripremili smo se i posložili smo glave te smo dominantno prošli ovo gostovanje. Svjesni smo da i Dubrava ima ipak malo važniju utakmicu sljedeći vikend i možda i rezultat nije realan. Čestitam svojim momcima na odlično odrađenoj utakmici i Dubravi na korektnoj igri,“ rekao je nakon utakmice trener Mišković.

"Pokazali smo da je ono protiv Moslavine bio loš dan, naša loša reakcija, ali Bože moj, dogodilo se. Protiv Dubrave smo bili fokusirani, ozbiljno smo shvatili utakmicu, dobro smo se pripremili i stvarno čestitam svojim momcima. Bili smo disciplinirani i odradili smo taktički i tehnički odličnu utakmicu. Nismo mi gledali koja je razlika, sportski je igrati svih 60 minuta, najpoštenija i najkorektnije, ako želimo ganjati te ciljeve koje smo si postavili i to je rezultat toga. Sa svaka dva boda korak smo bliže Ligi za prvaka i to nas puni samopouzdanjem i nadam se kako ćemo nastaviti tako," dodao je strateg naših rukometaša.

Gorica u idućem kolu igra doma protiv Karlovca, a dvoboj je zakazan za subotu, 2. studenoga, u 18 sati u Gradskoj sportskoj dvorani.