Rukometašice Udarnika spasile bod protiv Zaprešića

02.04.2017. / Sportska redakcija

U iznimno važnoj utakmici u kojoj su bodovi vrijedili dvostruko rukometašice Udarnika i Zaprešića podijelile su bodove čime su Kurilovčanke zadržale prednost od dva boda pred gošćama koje su imale sve u svojim rukama. Nakon šezdeset minuta igre rezultat je bio 30:30, a dvadeset minuta prije kraja ništa nije upućivalo da domaće igračice mogu do bod(ov)a, jer su gošće kontrolirale igru i rezultat.

U tim trenucima semafor je pokazivao 18:25 i sve je mirisalo na pobjedu gošći.

-Samo igrajte, ima još dovoljno vremena. Budite strpljive i uspjet ćemo doći do preokreta- bile su riječi domaćeg trenera Deana Vučića koji je nakon mnogobrojnih rošada u obrani i napadu, napokon u posljednjih dvadeset minuta našao dobitnu formulu.

Uz to, gostujuća vratarka Dubravka Bukovina koja je do tada branila fantastično, odjednom je postala nemoćna pred naletom domaćih igračica koje su mic po mic topile prednost Zaprešićanki (20:25, 24:26, 26:27) odvevši utakmicu u neizvjesne vode.

Sve konce igre u tim su trenucima vukle Danijela Mihaljević i Andrea Antonić koja je doslovno na jednoj nozi odigrala cijeli susret. Zahvaljujući Andreji Antonić koja je suznih očiju napustila teren domaća je ekipa u posljednje tri minute uspjela anulirati i tri pogotka zaostatka (27:30) za veliki bod.

No, vrlo lako u Velikoj Gorici mogla su ostati dva boda jer u posljednjih dvadeset sekundi napad za pobjedu imale su domaće igračice koje nisu znale iskoristiti gostujući poklon.

Trenerica Zaprešića, Sandra Gračanin svojim je igračicama nakon susreta tek kratko rekla kako su vrlo lako mogli ostati bez svega, zbog čega trebaju biti zadovoljni bodom, iako se u njezinu glasu osjetila žal jer njezine igračice nisu iskoristile visoku prednost zbog čega će bodove za ostanak trebati potražiti na nekom drugom parketu.