Rukometašima Gorice prva pobjeda u Umagu

23.05.2017. / Sportska redakcija

Gostovanje u Umagu za rukometaše Gorice tijekom svih ovih godina bilo je jedno od neugodnijih, jer tamo nikada nije osvojen niti jedan bod. Međutim, ta je tradicija napokon prekinuta jer Goričani su u sedmom kolu Lige za prvaka došli do punog plijena slavivši s 29:27.

Prvih trideset minuta proteklo je u izjednačenoj igri, s minimalnom prednošću domaće momčadi. No, u nastavak susreta Gorica ulazi puno odlučnije, a rampu je domaćim igračima spustio i vratar Nikola Lončar, što je u 45. minuti donijelo i plus pet (17:22).

Rukometaši Umaga do kraja susreta nisu uspjeli ugroziti vodstvo Gorice koja je ovom pobjedom dodatno učvrstila četvrtu poziciju uoči tri posljednja kola. Najraspucaniji u redovima Gorice bio je Ivan Laljek s deset zgoditaka, dok su Hrvoje Ceković i Davor Ćavar pridodali po sedam.