Rutinska pobjeda u Dubrovniku: Čakarić predvodio napad, Purić odradio dobar posao među vratnicama

10.10.2020. / Damir Žbulj

Rukometaši Gorice rutinski su stigli do bodova na gostovanju kod Dubrovnika, koji je u trećem kolu Paket24 Premier lige upisao i treći poraz.

Domaćin je pružio solidan otpor, čak je sredinom drugog poluvremena bio na samo dva pogotka zaostatka, no, tada ekipa Andrije Nikolića još malo 'dodaje gas' i prelama utakmicu u svoju korist, za konačnih 23:29 na semaforu.

Juro Čakarić je predvodio napad s pet golova iz šest pokušaja, po četiri su dodali kapetan Ceković i Dominik Novak.

Nikolić je dao praktički svima dao priliku i minute, vratar Tomislav Sladoljev nije niti išao na ovaj dalek put, Stipe Purić imao je osam obrana, a Mislav Turčić dodao je još tri.

Nakon uvodna tri kola Gorica i Varaždin 1930 su na vrhu s dvije pobjede i međusobnim remijem. Bez poraza i s četiri osvojena boda prati ih Dubrava, dok su po dvije pobjede i poraz upisali još Sesvete, Umag i Poreč.

U četvrtom kolu u Gradskoj sportskoj dvorani na rasporedu je okršaj s vinkovačkom Spačvom, a utakmica je zbog televizijsko prijenosa na rasporedu u petak 16. listopada u 20 sati.