Selman zabio za bod Kurilovca, Sedlaček ponovno strijelac za Lukavec

08.05.2022. / Damir Žbulj

Nogometaši Kurilovca i Lukavca na identičan su način zaključili svoje utakmice 30. kola 3. HNL Središte. Bez pobjednika, rezultatom 1:1.

Kurilovčani su doma remizirali s Maksimirom, a Lukavec na Ravnicama.

Maksimir je na Udarniku poveo 20-ak minuta prije kraja, ali je u finišu sudac Ješić svirao penal za domaće, što je izazvalo buru negodovanja u maksimirskim redovima. Đevad Selman ostao je smiren te je u 84. minuti osigurao bod svojoj momčadi.

U početnoj postavi Senada Harambašića bili su Leon Išek, Tomislav Grdenić, Niko Tolj, Matej Resler, Habil Alili, Antonio Bakula, Marin Matoš, Marko Kušec, Stjepan Završki, Ivan Knežić i Filip Župetić. Selman je ušao pola sata prije kraja, a u završnici su priliku dobili i Fran Milatović te Ivan Bolješić.

Ništa manje 'vatreno' nije bilo niti na Ravnicama, gdje je gostovao Lukavec.

Ekipa Slavena Batovanje je povela preko Luke Sedlačeka u 61. minuti dvoboja, a desetak minuta prije kraja je Matija Čakarun izjednačio.

Gosti su u sudačkoj nadoknadi ostali bez Žitkovića, koji je zbog grubog prekršaja zaradio izravan crveni karton. Bilo je još puno tenzija u dodanom vremenu, ali, ipak, rezultat se više nije mijenjao.

Za Lukavec su od prve minute igrali Nino Martin Luter, Bruno Bilić, Ilija Radulović, Roko Ivezić, Hrvoje Humeljak, Luka Sedlaček, Albert Valentinčić, Petar Gudelj, Roko Krpan, Ivan Krpečanec i Marko Cimeša, a zadnjih desetak minuta u ovom dvoboju dobili su Karlo Althaller i Žitković, koji je morao ranije na tuširanje.

Sedlačeku je ovo bio 12. gol sezone, dva komada zabio je prije nekoliko dana u domaćem 2:1 slavlju nad Segestom, a često je bio strijelac presudnih pogodaka.

Lukavec će u idućem kolu, 14. svibnja od 17 sati, dočekati Vrapče, dok će Kurilovčane ugostiti zagrebačke Ponikve.