Sjajna ekipa iz Pokupskog nastavlja pobjedničku seriju, Mladost iz Obrezine prati ih u stopu

03.05.2021. / Damir Žbulj

Kupa je nastavila svoju sjajnu pobjedničku sriju i na najboljem je putu prema osvajanju titule prvaka 1. ŽNL Istok!

U 23. kolu u Pokupsko je stigao Gaj, a domaći su na kraju s 3:1 uspjeli slaviti.

Ekipa Miroslava Lukinića povela je desetak minuta prije odlaska na predah golom Ivana Klasnića, ali umjesto da početkom nastavka poveća prednost Gaj je pola sata prije kraja stigao do izjednačenja.

No, sve je ipak krenulo u pravom smjeru kad je Ivica Petković u 72. minuti dalekometno bacio aut, a Benko posprema loptu u vlastitu mrežu.

Utakmica je prelomljena šest minuta prije kraja, kad je Jurica Ruklić realizirao kazneni udarac.

NK KUPA POKUPSKO: Dubravko Kušević, Marijan Petković (Dario Turković 90'), Ivan Kostadin, Ivan šestak (Gabrijel Zlodi 90'), Mihael Vranešić, Ivica Petković, Stjepan Poturica (Robert Bašić 66'), Jurica Ruklić, Josip Brajković, Ivan Klasnić (Kristijan Blažinčić 67'), Ivan Šandor.

Kupi je prvi pratitelj Mladost iz Obrezine, koja je u ovom kolu s 3:0 nadigrala Dinamo Hidrel.

Marijo Tadić je domaćinu osigurao prednost u 14. minuti, Franjo Periša je u 58. minuti usmjerio dvoboj, a 20-ak minuta prije kraja svojim drugim pogotkom psotavio konačni rezultat.

NK MLADOST OBREZINA: Mislav Miklec, Martin Stanušić (Nemanja Rajičević 86'), Franko Perić, Marijo Tadić, Bruno Ivančić, Marko Ivančić, Franjo Periša, Marko Šorša (Stjepan Tadić 66'), Mislav Havidić (Marko Kadoić 52'), Dino Hadžiabdić, Filip Zrnčić (Andrej Jelić 75').

NK DINAMO HIDREL: Mario Zagorac, Tomislav Jakovljević, Matija Panić, Martin Žugaj (Leon Hasanović 63'), Filip Đuksi (Marko Topalović 78'), Ivan Balenović (Petar Bartolić 63'), Nikola Kuzmić, Petar Vukadin, Leo Hladni, Matej Čičak (Filip Musolli 44'), Filip Čurla.

Od borbe za vrh ne odustaje niti Meštrica, koja je golovima Ivana Britveca i Ivana Šimunovića u drugom poluvremenu stigla do pobjede u Maloj Buni.

NK BUNA: Filip Rak, Antonio Mrkonjić, Marko Kovačić, Stjepan Cavrić, Matko Đurašin, Ivan Rak, Robert Huđber, Josip Rovišan (Vedran Vajda 74'), Danijel Škojc (Tomislav Novosel 65'), David Đuretić (Josip Muža 80'), Martin Šebek.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Ivan Šimunović (Ivan Petravić 87'), Marin Radaš, Goran Mihalinčić, Matej Hanžek, Bruno Augustić (Krešimir Košutić 80'), Ivan Britvec, Mario Skorin, Kristijan Šečić (Martin Orečić 72'), Dominik Habuš (Matija Prigorac 85'), Marko Ćevid (Ivan Matanović 55').

Vatrogasac iz Kobilića je uzeo bod na gostovanju kod Dubrave, utakmica je završila bez postignutih golova.

U idućem kolu u Gornjoj Lomnici se igra veliki derbi, Meštrici u goste stiže Kupa!

Posavec dočekuje Jelačić iz Banova, Mladost iz Obrezine trebala bi gostovati kod Zvekovca, a Buna igra kod Dinama u Novom Čiču.