Slabo izdanje i minimalan poraz u Koprivnici
Nogometaši Gorice nisu se proslavili na gostovanju u Koprivnici kod desetkovanog Slaven Belupa, koji je protiv turopoljskog prvoligaša prekinuo crnu seriju utakmice bez pobjede, još od kraja veljače...
Fešta Farmaceuta sa svojim navijačima nakon završetka dvoboja pokazalo je koliko im je značila ova utakmica, dok su Carevićevi nogometaši podbacili u ovom dvoboju te su ostali na 38 osvojenih bodova. Gorica je tako ostala bez slavlja u Koprivnici još od studenoga 2021. godine...
Ključni trenutak susreta dogodio se u 70. minuti kad je stoper Dominik Kovačić sjajno prošao po lijevoj strani, oslobodio se Poze te je savršeno uposlio Filipa Krušelja, koji je zakucao loptu pored Matijaša, za svoj prvijenac.
Nije ovo bila utakmica s puno prigoda, domaći su u prvom dijelu pogodili okvir gola, blizu zgoditka bio je u 34. minuti iskusni Lešković, dok je par minuta kasnije Ratshkudu malo zakasnio na sjajni ubačaj Lepinjice. Carević je u finišu prvog dijela ostao bez ozlijeđenog Perića, početkom nastavka je izvadio Epaillyja i uveo Pavičića, a najveću prigodu je imao Ante Erceg, koji se u 57. minuti u izglednoj situaciji odlučio na dribling umjesto na udarac. Mogla se tada ova utakmica možda i okrenuti na gostujuću stranu...
Slaven Belupo je u 77. minuti još jednom uzdrmao vratnicu, nakon udarca Aščića i obrane Matijaša, a jedina prava prigoda Gorice bila je ona Nigerijca Wisdoma Sulea u završnici, kad je u dobroj situaciji pucao ravno u Hadžikića.
Premalo za bilo što više od minimalnog i zasluženog poraza.
Trener Carević bio je ekstremno razočaran partijom svojih igrača HNK Gorica : "Dobili su nas na pošteniji pristup. Nedopustivo mi je da ovako izgledamo. I da je završilo neriješeno ne bi bilo zasluženo. Žao mi je da jednom ovakvom izvedbom iskompromitiramo jednu dobru sezonu i moguću šansu za neku višu poziciju. Stvarno mi je žao i baš sam tužan," između ostalog je poručio strateg turopoljskog prvoligaša.
Još su dva kola do kraja sezone, u subotu će se Gorica od 16 sati oprostiti od domaćih navijača okršajem s Osijekom, dok će u posljednjem kolu Carević i njegovi nogometaši gostovati na Rujevici kod Rijeke.
(Foto: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL)
Mlade nade goričkog rukometa na prestižnom turniru u Kataloniji: Ovo je nagrada našim dečkima za naporan rad i odricanje tijekom cijele sezone!
Zbog radova na cjevovodu dio Mraclina u srijedu bez vode
Fešta na užarenom goričkom pijesku: Josip Pribanić i Daniel Pokeršnik te Lorena Bosnar Zelenika i Mia Ninčević pobjednici 11. Gorica Opena
Dajte svoje mišljenje o pravilima na gradskim grobljima: U tijeku javno savjetovanje o novoj odluci
Ljeto uz poklone u KTC-u u Velikoj Gorici: Posjetite supermarket i osvojite nagrade!
Velikogorički vinari opet uspješni na 58. izložbi vina kontinentalne Hrvatske