Sladoljev 'spustio roletu', Svržnjak i Tomljanović predvodili Goricu do novog slavlja

27.09.2022. / Damir Žbulj

Rukometaši Gorice opravdali su ulogu favorita i protiv Metković-Mehanike, još jednog novaka u Paket24 Premijer ligi. Nakon pobjede u prvom kolu nad RK Ribola Kaštela te očekivanog poraza u Našicama kod hrvatskog viceprvaka Nexea, igrači pod vodstvom Andrije Nikolića zasluženo su stigli do novih bodova...

Iako, ponovno nije prošlo sve bez problema. U otvaranju dvoboja gosti su imali tri pogotka prednosti, ali Goričani su do 20. minute uspjeli uhvatiti pravi ritam te su do poluvremena uspjeli doći do minimalne prednosti. U nastavku bolja igra domaćih rukometaša rezultirala je i većom razlikom na semaforu. Briljirao je vratar Sladoljev, koji je na kraju upisao 13 obrana.

Nakon samo osam minuta igre u nastavku na semaforu je velikih šest golova razlike i već tada je bilo jasno kako će bodovi ostati u Gradskoj sportskoj dvorani. Utakmica je rutinski provedena kraju i konačnih 30:26 ipak ne pokazuje pravu razliku u kvaliteti između ove dvije ekipe.

U napadu je ovaj put predvodio Matej Svržnjak sa sedam golova, dok je Tin Tomljanović dodao jedan manje. Raspucan je bilo i kapetan Ceković s pet komada, dok su Čakarić i Goričanec precizni bili po četiri puta.

U redovima poraženih istaknuli su se Antonio Cvitanović i Josip Čutura sa sedam pogodaka.

Gorica i u četvrtom kolu igra na svom parketu, a u nedjelju od 17 sati u Gradsku sportsku dvoranu stiže Varaždin 1930.