Split očekivano do pobjede u Velikoj Gorici

13.03.2017. / Sportska redakcija

Predvođeni skupinom navijača, košarkaši vodećeg Splita stigli su u Velikoj Gorici do sedamnaeste prvenstvene pobjede. Protiv oslabljenih Goričana u čijim redovima nije bilo ozlijeđenih Marka Petrovića i Javana Felixa slavili sa 79:60.

Uz to nakon duže vremena svoj napadački dan nisu imali Ante Mašić i Ljubo Prgomet, čime su šanse domaćeg sastava u pozitivan ishod bile još manje. U takvom odnosu snaga dobivene minute na najbolji mogući način iskoristio je Nino Tomić koji je na terenu proveo gotovo 26 minuta. Posudba i puna minutaža u Dubravi osjetila se na njegov igri, te je mladi Tomić susret završio s deset ubačaja i tri skoka.
Serijom od 10:0 u Goričani su na odmor otišli s minimalnom zaostatkom od 40:38, no slično kao i u prvoj četvrtini Splićani u čijim je redovima dominirao iskusni Mateo Kedžo sveli su domaće košarkaše u trećoj četvrtini na samo sedam poena (7:17) čime su otklonili sve dvojbe oko pobjednika.

Pred Goričanima je nakon serije teških utakmica s očekivanim ishodom (Jolly JBS, Cedevita, Split) nešto lakši završni dio sezone u kojem će tražiti svoju šansu za prvoligaškim ostankom. Prva prilika za to je već u subotu u gostima kod direktnog suparnika, Hermes Analitice.